Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Kaski na rower

26 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

KASKI ROWEROWE

Kask na głowie rowerzysty w mieście nie wzbudza już takich emocji jak jeszcze kilka lat temu, kiedy taki widok wzbudzał wiele emocji. „Powinny nosić go jedynie dzieci” - nieprawda! Kask rowerowy to gwarancja bezpieczeństwa niezależnie od tego, ile mamy lat, jakie jest nasze doświadczenie w kolarstwie, a także jak długie trasy pokonujemy. Upadek może zdarzyć się zarówno przed naszym domem, w centrum miasta, jak też na szosie czy górskich perciach. Wszystko jest możliwe, dlatego nie należy lekceważyć ochronnego kasku, którego zakup jest inwestycją we własne bezpieczeństwo i zdrowie.

Kask rowerowy w 4 odsłonach

Na jakim rowerze jeździsz? Czy jest to klasyczny góral, długodystansowa szosówka, elegancki holender czy może uniwersalny rower trekkingowy? Każdy w naszej ofercie znajdzie kask dla siebie, dlatego nie ma wymówek, musisz go mieć!

· Kask MTB, czyli kask przeznaczony do jazdy po terenach górskich i szczególnie wymagających, idealny duet tworzy z popularnym góralem. Z przodu posiada mocowany daszek, stanowiący ochronę przed słońcem i deszczem. Wyposażony jest ponadto w otwory wentylacyjne.
· Kask miejski – „w mieście przecież nic nie może się stać” - jesteś w błędzie. Piesi, duża ilość samochodów, tramwaje i autobusy, niebezpieczeństwo czeka na Ciebie na każdym kilometrze. Kask miejski wyróżnia się mniej opływowym kształtem oraz ciekawym designem. Holender to przecież prawdziwy synonim elegancji.
· Kask szosowy – swoim kształtem przypomina kask MTB, nie posiada jednak daszka z przodu.
· Kask typu „orzeszek” - jego ciekawy i oryginalny wygląd przypadł do gustu nie tylko fanom BMX'ów, ale też rolkarzom i deskorolkarzom. Nie posiada otworów wentylacyjnych, jednak wyróżnia go solidna konstrukcja.

Twój idealny kask rowerowy

Wybór kasku rowerowego powinien być uwarunkowany jego odpowiednimi cechami. Niezwykle istotny jest materiał, z jakiego wykonana jest jego zewnętrzna część – skorupa powinna być twarda, solidna i wytrzymała. Dobry kask rozpoznamy po tym, że stawia opór naszemu naciskowi. Ponadto nie należy lekceważyć materiału wewnętrznego – aby zapewnić sobie komfort noszenia, powinien on być wykonany z miękkiej pianki lub gąbki. Trzeci aspekt to wentylacja, która musi znaleźć się przede wszystkim w kasku MTB. Gwarantuje ona stałą wymianę powietrza i tym samym zapobiega poceniu się głowy.

Ostatni aspekt to rozmiar, kask nie może być za duży, ani za mały, tylko idealnie dopasowany będzie spełniał swoją funkcję. W ofercie Decathlon znajdziesz kaski w różnych rozmiarach, również te przeznaczone dla dzieci. Dla najmłodszych przygotowaliśmy kaski kolorowe z motywami, które na pewno przekonają ich do noszenia ochrony na głowie podczas jazdy na rowerze.