Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Szlafroki na basen dla dzieci, damskie i męskie

12 artykuł artykułów

Sortuj

 

Szlafrok na basen – nowy trend wśród miłośników pływania

W ostatnich latach bardzo wiele zmieniło się na polskich pływalniach. Na wielu z nich nie jest już wymagane noszenie czepka, dzięki stosowaniu systemów filtrujących wodę nowej generacji. Niektórzy jednak z niego nie zrezygnowali ze względu na liczne zalety – ochronę włosów i uszu, a także wygodę i komfort. Pojawił się jednak nowy trend: coraz więcej osób po szatni i na basenie porusza się w szlafroku. Co przekonało ich do zmiany kultury na pływalni?

Szlafrok skutecznie ogrzewa ciało, chroni przed wyziębieniem organizmu i zwiększa komfort termiczny. Różnica pomiędzy temperaturą wody a temperaturą w pomieszczeniu, a także różnica w ich odczuwalności powoduje, że po wyjściu z basenu jest nam zimno. Szlafrok pozwala uchronić nas przed szokiem termicznym i szybko ogrzać ciało.

Ponadto na basenie często mamy możliwość skorzystania z innych atrakcji, jak sauna, grota solna czy masaże. Powstało wiele dużych kompleksów rekreacyjnych, w których można spędzić przyjemne popołudnie czy nawet cały weekend. Szlafrok pozwala nam poczuć się pewniej podczas poruszania się po basenie.

Ciepły i gruby czy szybko schnący i chłonny

Przy wyborze szlafroka na basen powinniśmy się kierować innymi cechami niż w przypadku szlafroka domowego. Nie musi być on wykonany z materiału ciepłego, jednak nie najlepszym pomysłem będzie również wybór szlafroka z jedwabiu czy tiulu. Decathlon poleca szlafroki z mikrofibry, materiału szybko schnącego, o doskonałej chłonności. Ważne jest również to, że nie zajmuje on dużo miejsca w torbie, jest kompaktowy i praktyczny. W ofercie mamy także szlafroki bawełniane, stworzone z myślą o dzieciach. Chronią przed wychłodzeniem się ciała i skutecznie je osuszają.