#ZOSTANWDOMU i zamawiaj bezpieczenie kurierem, do paczkomatu lub do punktu odbioru. Dowiedz się więcej.

Hamulce rowerowe, akcesoria hamulcowe

53 artykuł artykułów

Sortuj

Porada specjalisty czat lub telefon
Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

HAMULCE ROWEROWE

Jeżeli coś niepokoi Cię w pracy hamulców Twojego roweru, nie lekceważ tego. Być może wystarczy drobna naprawa, ale warto to sprawdzić, aby uniknąć poważniejszych problemów, a nawet wypadków – hamulce zwyczajnie po pewnym czasie odmawiają posłuszeństwa. Przegląd hamulców pozwoli Ci określić, jaka jest ich sprawność oraz czy nie nadszedł czas pożegnania ze starymi i zakupu nowych. Wybieramy je pod kątem rodzaju naszego roweru i tak oto stosuje się obecnie następujące rodzaje hamulców rowerowych: V-brake , Szosowe Dual Pivot, Szczękowe hydrauliczne, Tarczowe, Rolkowe, U-brake, Cantilever i Torpedo, czyli tzw. „hamulec w pedałach”. Najczęściej wybieranymi są hamulce tarczowe i typu V-brake. Jeżeli planujesz wymianę swoich, to powinieneś zainteresować się właśnie nimi.

Hamulce tarczowe

Składają się z tarczy, zacisku z klockami i piasty. Hamowanie odbywa się poprzez tarcie klocków o tarczę, co powoduje zmniejszenie prędkości. Doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach, dlatego też są zalecane do rowerów górskich i trekkingowych. Charakteryzują się dużą wytrzymałością, jednak są cięższe od hamulców V-brake. Hamulce tarczowe występują w dwóch rodzajach – mechaniczne oraz hydrauliczne. Różnica między nimi widoczna jest w czynniku, który powoduje uruchomienie hamulca. Może być to linka bądź płyn hamulcowy.

Hamulce V-brake

Są montowane zarówno w rowerach górskich, jak też w miejskich i trekkingowych. Wyróżniają się długimi ramionami z przymocowanymi klockami hamulcowymi. Ponadto przez ramiona przeprowadzona jest linka hamulcowa, która skraca się po naciśnięciu klamki, co powoduje, że ramiona hamulca zbliżają się do siebie i zaciskają obręcz koła. To, co charakteryzuje hamulce V-brake, to przede wszystkim duża moc i możliwość szybkiego zatrzymania. Nie stosuje się ich w rowerach szosowych i zjazdowych. Co istotne, hamulce te można łatwo naprawić, nawet w przypadku awarii na trasie.

Zadbaj o swoje hamulce w rowerze i jeździj bezpiecznie. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko hamulce tarczowe i typu V-brake, ale również ich poszczególne elementy.