Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Hamulce rowerowe, akcesoria hamulcowe

63 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

HAMULCE ROWEROWE

Jeżeli coś niepokoi Cię w pracy hamulców Twojego roweru, nie lekceważ tego. Być może wystarczy drobna naprawa, ale warto to sprawdzić, aby uniknąć poważniejszych problemów, a nawet wypadków – hamulce zwyczajnie po pewnym czasie odmawiają posłuszeństwa. Przegląd hamulców pozwoli Ci określić, jaka jest ich sprawność oraz czy nie nadszedł czas pożegnania ze starymi i zakupu nowych. Wybieramy je pod kątem rodzaju naszego roweru i tak oto stosuje się obecnie następujące rodzaje hamulców rowerowych: V-brake , Szosowe Dual Pivot, Szczękowe hydrauliczne, Tarczowe, Rolkowe, U-brake, Cantilever i Torpedo, czyli tzw. „hamulec w pedałach”. Najczęściej wybieranymi są hamulce tarczowe i typu V-brake. Jeżeli planujesz wymianę swoich, to powinieneś zainteresować się właśnie nimi.

Hamulce tarczowe

Składają się z tarczy, zacisku z klockami i piasty. Hamowanie odbywa się poprzez tarcie klocków o tarczę, co powoduje zmniejszenie prędkości. Doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach, dlatego też są zalecane do rowerów górskich i trekkingowych. Charakteryzują się dużą wytrzymałością, jednak są cięższe od hamulców V-brake. Hamulce tarczowe występują w dwóch rodzajach – mechaniczne oraz hydrauliczne. Różnica między nimi widoczna jest w czynniku, który powoduje uruchomienie hamulca. Może być to linka bądź płyn hamulcowy.

Hamulce V-brake

Są montowane zarówno w rowerach górskich, jak też w miejskich i trekkingowych. Wyróżniają się długimi ramionami z przymocowanymi klockami hamulcowymi. Ponadto przez ramiona przeprowadzona jest linka hamulcowa, która skraca się po naciśnięciu klamki, co powoduje, że ramiona hamulca zbliżają się do siebie i zaciskają obręcz koła. To, co charakteryzuje hamulce V-brake, to przede wszystkim duża moc i możliwość szybkiego zatrzymania. Nie stosuje się ich w rowerach szosowych i zjazdowych. Co istotne, hamulce te można łatwo naprawić, nawet w przypadku awarii na trasie.

Zadbaj o swoje hamulce w rowerze i jeździj bezpiecznie. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko hamulce tarczowe i typu V-brake, ale również ich poszczególne elementy.