12
artykuł artykułów dla

Łuki i zestawy łucznicze

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Rodzaj łuku

  • Cena

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Łuki – skoncentruj się!

Łucznictwo to już nie tylko profesja Robin Hooda i jedna z dyscyplin olimpijskich. Sport ten w ostatnich latach bardzo się rozpowszechnił, co spowodowało powstanie wielu miejsc, gdzie można postrzelać z łuku. U niektórych pierwsze strzelanie przerodziło się w ogromną pasję, z kolei innych zachęciło do nauki oraz późniejszych startów w zawodach. Atrybut każdego łucznika stanowi oczywiście łuk. Bez niego strzelanie jest bowiem niemożliwe. Poszczególne modele różnią się ceną, którą warunkują: jakość wykonania, użyte materiały, długość, siła naciągu i konstrukcja.

Łuk klasyczny, refleksyjny i bloczkowy

Łuki występują w kilku wariantach. Klasyczny łuk wyróżnia się najprostszą budową. Konstrukcję tworzą łęczysko, cięciwa i gryf. Cięciwę trzeba samodzielnie naciągnąć. Całość jest lekka, co znacząco ułatwia wykonywanie szczególnie pierwszych strzałów. Będzie dobrym wyborem na start. Łuk refleksyjny natomiast poznasz po wygiętym łęczysku. Ma budowę warstwową, składa się z kilku warstw drewna, włókna węglowego lub ścięgien. Łęczysko nie rozpręża się w stanie spoczynku, a magazynuje w tym czasie energię. Sprawdzi się tylko u osób przynajmniej minimalnie doświadczonych w strzelaniu. Istnieje jeszcze łuk bloczkowy, który dzięki bloczkom i linkom umożliwia maksymalne naciągnięcie cięciwy.

Na początek polecamy łuki o niewielkiej sile naciągu (panom maksymalnie do 15 kg, a paniom do 12 kg). To pozwoli Ci łatwo naciągnąć cięciwę. Na wyższe wartości zdecyduj się dopiero po nabyciu odpowiednich umiejętności. Długość łuku dobieraj do długości naciągu. Jeżeli mocno naciągasz cięciwę, możesz sobie pozwolić na większy łuk.

Łuk dla dzieci

Dzieci również interesują się sportem, nawet łucznictwem, szczególnie fani Robin Hooda. Dla najmłodszych przygotowaliśmy łuk dla dzieci o mniejszych rozmiarach i niedużej sile naciągu. Maluch może zacząć swoją przygodę z łucznictwem od zestawu łuczniczego, który składa się z tarczy, strzał oraz łuku. To doskonała forma zabawy dla całej rodziny.