Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Fajki i noski do pływania

13 artykuł artykułów

Sortuj

 

Noski i fajki do pływania – komfort i wygoda na basenie i w jeziorze

Regularnie odwiedzasz pływalnię, dając z siebie wszystko podczas treningu? Lubisz pływać i regularnie pojawiasz się na basenie, aby uprzyjemnić sobie wolny czas? Chciałbyś poprawić swoją wydolność, szybkość i skuteczność? Niezależnie od tego jak, dlaczego i w jakim celu pływasz, poznasz zupełnie nowe oblicze te dyscypliny sportowej z naszymi akcesoriami i gadżetami. Przygotowaliśmy dla Ciebie fajki do pływania, dzięki którym dłuższy czas spędzisz pod wodą. Mamy noski do pływania, zwiększające efektywność Twojego oddechu. Zatyczki do uszu do pływania z kolei uchronią Cię przed ewentualnymi infekcjami narządu słuchu. A Tobie czego potrzeba?

Rurki, fajki i noski do pływania

Rurki do pływania pozwalają dłuższy czas przebywać pod wodą z możliwością oddychania. Powietrze przedostaje się do płuc przez rurkę, której jedna z końcówek wystaje ponad lustro wody, drugą trzymamy w ustach. Fajki do pływania dzięki specjalnym uchwytom możemy połączyć z okularami. Godna uwagi jest też zatyczka do nosa do pływania. Korzystają z niej głównie zawodowi sportowcy, w tym pływacy, osoby uprawiające pływanie synchroniczne czy zawodnicy piłki wodnej. Noski uniemożliwiają przedostanie się wody do nosa, szczególnie nieprzyjemna jest woda chlorowana. Chronią więc przed jej konsekwencjami, jak np. katar czy nawet zapalenie opon mózgowych.

Zatyczki do uszu do pływania jako ochrona narządu słuchu

Zawodowcy sięgają ponadto po zatyczki do nosa do pływania. Ich zadanie jest podobne do nosków, różnica polega jednak na tym, że w tym przypadku chronimy przed nieprzyjemnymi konsekwencjami narząd słuchu. Problemem pływaków jest częste zapalenie ucha zewnętrznego, którego ryzyko występowania minimalizują zatyczki do nosa do pływania. Do wnętrza ucha nie przedostaje się woda, która tworzy wilgotne środowisko w przewodzie słuchowym, co sprzyja namnażaniu się szkodliwych bakterii. Woda dodatkowo wypłukuje z ucha woskowinę, pełniącą funkcję ochronną. Dla fanów muzyki polecamy słuchawki pływackie, przystosowane do używania w wodzie.