#ZOSTANWDOMU i zamawiaj bezpieczenie kurierem, do paczkomatu lub do punktu odbioru. Dowiedz się więcej.

Fajki i noski do pływania

10 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Rodzaj produktu

  • Cena

  • Opinie użytkowników

  • Procent obniżki

 

Komfort pływania – zatyczki do uszu i zaciski do nosa

Strój pływacki i ręcznik – czy tylko tyle potrzebujesz, aby na basenie czuć się dobrze i pozwolić sobie na długie godziny spędzone w wodzie? Oferta akcesoriów do pływania jest obecnie niezwykle szeroka, co wynika z rosnących potrzeb zawodowych i początkujących pływaków. Coraz większa świadomość niebezpieczeństw, na jakie narażony jest nasz organizm i ciało podczas kontaktu z wodą, sprawiła, że zawartość naszej torby na pływalnię nie ogranicza się tylko do podstawowego wyposażenia.

Początkowo decydowali się na nie tylko zawodowi pływacy, dzisiaj ich zalety dostrzegają ci, którzy na basen uczęszczają w celach rekreacyjnych. To zatyczki do uszu i zaciski do nosa, gadżety zwiększające komfort i bezpieczeństwo podczas pływania.

Ochrona dla ucha

Zatyczki do uszu mają za zadanie chronić narząd słuchu przed przedostaniem się do jego wnętrza wody. Szczególnie poleca się je osobom zmagającym się z problemem nawracającego zapalenia uszu. Najczęściej wykonane są z silikonu, dzięki czemu są elastyczne i można je stosować niezależnie od budowy ucha. Dostępne są w wielu kształtach oraz kolorach.

Łatwe wstrzymywanie oddechu

Zaciski do nosa to gadżet, który jest niezbędny podczas pływania synchronicznego i akrobacji w wodzie. Chronią przed napływem wody do nosa i jednocześnie pomagają dłużej wstrzymać powietrze pod wodą. Zacisk powinien być wykonany z materiału chroniącego przed otarciami, np. z lateksu. Należy zwrócić uwagę na jego budowę, która powinna umożliwiać utrzymywanie się go w jednym miejscu. Zaciski najczęściej są w rozmiarze uniwersalnym.