Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Windsurfing

Windsurfing

Strona główna Windsurfing

Sprawdź ofertę sprzętu do windsurfingu!

Marka Tribord
Marka Tribord składa się z osób, pasjonujących się sportem i zawodami. Naszym pragnieniem jest wprowadzanie innowacji każdego dnia poprzez tworzenie prostych, intuicyjnych i technicznych produktów, aby przyjemność pływania była jak najbardziej przyjemna na wszystkich poziomach praktyki. Marka Decathlon-Tribord, której centrum projektowe znajduje się w Kraju Basków (Hendaye) od 1997 roku, jest teraz dedykowane wyłącznie sportom żeglarskim: żeglarstwo rejsowe- cruising, regatowe- regatta i dinghy określane mianem żeglarstwa dla osób uczących się w szkółkach, na mniejszych łódkach. Nowa tożsamość graficzna jest wspierana przez logo, reprezentuje żagiel wykonany z 3 listew, które symbolizują 3 sporty w symboliczny sposób.

Centrum Watersport to największy sklep sportów wodnych w okolicy. Dzięki powierzchni 2000 m2 zarezerwowanej wyłącznie do uprawiania sportów wodnych, w pobliżu plaży Hendaye, Watersport Center oferuje szeroką gamę produktów niezbędnych do spełniania swoich pasji! Hendaye to miejsce otoczone wodą, niedaleko Hiszpanii a powstało w historycznym miejscu, w którym kiedyś mieściła się stara aukcja portu rybackiego Hendaye. Jego implantacja ułatwia testowanie naturalnej wielkości, więc każdego dnia zatoka jest przekształcana w prawdziwe laboratorium na świeżym powietrzu.
Windsurfing – przygoda na wodzieDeska i żagielKażdy można zostać windsurferem
Windsurfing – przygoda na wodzie

Windsurfing – przygoda na wodzie

Na lądzie nie jest tak ciekawie, jak na wodzie. Wynika to być może z naturalnej ludzkiej potrzeby przeżycia czegoś wyjątkowego tam, gdzie nie ma nas na co dzień. Zatem woda fascynuje! Windsurfing to jeden ze sportów wodnych, należących do tych ekstremalnych, dostarczających dużego zastrzyku adrenaliny i emocji. Kiedyś windsurfing kojarzył nam się z hawajskimi plażami i wybrzeżem Miami, dzisiaj również nad polskim morzem spotkać można zawodowych windsurferów. Dostrzeżono, że na europejskich wodach również panują dobre warunki do uprawiania tego sportu. Próbowałeś już swoich sił? Jeżeli nie, to koniecznie musisz nadrobić zaległości.

Deska i żagiel

Deska i żagiel

Windsurfing jest sportem, który można uprawiać tylko przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Podstawą jest deska i żagiel. Jeżeli chodzi o deskę, to przypomina swoją budową te do innych sportów wodnych. Musi jednak posiadać odpowiedni element – skrzynkę masztową, pozwalającą na mocowanie żagla, drugiego niezbędnego elementu sprzętu windsurfingowego. Żagiel ma kilka metrów wysokości, wymiary zawsze dopasowujemy do wzrostu osoby pływającej i jej umiejętności. Nieodzowną częścią żagla jest bom, który służy do trzymania całej konstrukcji. To także ten element, dzięki któremu możemy ustawić się pod właściwym kątem do wiatru. Windsurfing uprawiamy w różnych warunkach oraz temperaturach wody i powietrza. Polecamy więc wyposażyć się w piankę!

Każdy można zostać windsurferem

Każdy można zostać windsurferem

Im wcześniej zaczniesz, tym szybciej i łatwiej opanujesz technikę pływania. Już kilkuletnie dzieci stawiają pierwsze kroki na desce, chwytając wiatr w żagle. Windsurfing sprzyja utrzymaniu dobrej formy, jak każdy inny sport, jednocześnie wspiera również naszą równowagę i koncentrację. Podczas pływania pracują praktycznie wszystkie mięśnie, całe ciało pozostaje w stałym napięciu. Nogi wykorzystujemy do utrzymania właściwego balastu, z kolei ręce muszą zadbać o utrzymanie całej konstrukcji i ustawienie się pod odpowiednim kątem do wiatru, to nimi sterujesz. Windsurfing jest świetnym sposobem na spędzanie czasu wolnego nad morzem. Nie musisz tylko leżeć na piasku. Wstań i poruszaj się… na wodzie!