36
artykuł artykułów dla

Plecaki turystyczne od 10 do 90 litrów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Plecaki turystyczne – wybierz swojego towarzysza długich wędrówek

Problemem nie jest znalezienie odpowiedniego plecaka turystycznego, a wybór spośród tysiąca modeli tego właściwego, który spełni Twoje oczekiwania i pokona z Tobą dziesiątki kilometrów. Nie istnieje jeden uniwersalny plecak turystyczny, który sprosta wymaganiom każdego miłośnika aktywnego wypoczynku. Przy wyborze uwzględnij więc kilka kluczowych aspektów – intensywność wędrówek, teren, długość wyprawy i warunki atmosferyczne. Oczywiście pogoda jest nieprzewidywalna, dlatego w tym przypadku plecak turystyczny musi być dostosowany do każdej ewentualności.

Małe, średnie i duże plecaki turystyczne

Podczas jednodniowej wycieczki nie będziesz potrzebować tak dużego bagażu na plecach, jak w trakcie weekendowego wypadu w góry. Dla miłośników kilkugodzinnych spacerów po leśnych ścieżkach i wspinaczki od wschodu do zachodu słońca Decathlon poleca plecaki turystyczne o pojemności 20-30 l. Mogą, ale nie muszą posiadać usztywnienia, podobnie jak wewnętrznego stelaża. Cechują się niewielką wagą, a po złożeniu zmieszczą się z łatwością do Twojej torby podróżnej, nie pozbawiając Cię wolnego miejsca na ubrania i kosmetyki.

Plecaki turystyczne średnie o pojemności 40-50 l to propozycja dla osób głodnych większych przygód. Jeżeli lubisz dłuższe tułaczki po górach, uprawiasz skitouring i nie wyobrażasz sobie urlopu bez dwu- czy trzydniowej wspinaczki, to do takiego plecaka spakujesz wszystko, co będzie Ci potrzebne w terenie. Posiadają pas biodrowy odciążający kręgosłup, system wentylacyjny na plecach oraz kilka kieszeni i przegród.

Największe plecaki turystyczne mogą mieć pojemność nawet 70-90 l. Cechują się regulowanym systemem nośnym, solidnymi wzmocnieniami i wysoką wytrzymałością tkaniny. To partner idealny na najdłuższe wędrówki.

Czy plecaki turystyczne mają płeć?

Wielkość plecaka musi być też dopasowana do Twojego wzrostu. Im jesteś niższy, tym mniejszy powinien być plecak. Ma to znaczenie dla komfortu i wygody, a także szybkości pokonywania kolejnych kilometrów. Jeżeli szukasz plecaka turystycznego dla kobiety, koniecznie zwróć uwagę na pas biodrowy i możliwość regulacji długości szelek. Dzięki nim lepiej dopasujesz plecak do swojej sylwetki.

Gdzie tym razem w najbliższym czasie nogi Cię poniosą? Sprawdź także inne plecaki i worki na buty i odzież.