Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Lampki, dzwonki, odblaski i lusterka rowerowe

51 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Rodzaj produktu

  • Cena

  • Marka

  • Ocena użytkowników

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

LAMPY, ODBLASKI I LUSTERKA ROWEROWE

Nikomu nie trzeba wyjaśniać sensu obecności dobrego oświetlenia przy rowerze. Lampy rowerowe stanowią podstawowe wyposażenie każdego jednośladu i nie jest istotne, czy korzystasz z niego jedynie w weekendy czy na co dzień – co najmniej jedno światło tylne i przednie musi się w nim znaleźć. Ponadto, warto pamiętać o widoczności na drodze w szczególnie trudnych warunkach pogodowych. Odpowiednie oświetlenie to konieczność, jednak warto wyposażyć się dodatkowo w odblaski rowerowe. Bezpieczeństwo na drodze poprawić mogą również lusterka, które zamontujesz przy kierownicy swojego roweru

Bezpieczny na drodze – lampy rowerowe, które MUSISZ mieć!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 kwietnia 1999 r. każdy rower musi być wyposażony w następujące elementy:

· Minimum jedno światło przednie białe lub żółte które świeci światłem ciągłym, lub migającym.
· Minimum jedno światło tylne czerwone, odblaskowe.
· Minimum jedno światło tylne, które świeci światłem ciągłym lub migającym.
· Jeżeli konstrukcja roweru nie daje możliwości sygnalizowania skrętu ręką, wymagane jest wyposażenie go w kierunkowskazy.

W ofercie Decathlon znajdziesz każde oświetlenie, którego potrzebujesz – lampy rowerowe przeznaczone do montażu z przodu i z tyłu świecące światłem ciągłym oraz pulsacyjnym w wielu wariantach, oświetlenie standardowe, jak też o unikatowym, oryginalnym designie lampki rowerowe LED, a ponadto całe zestawy oświetlenia rowerowego, dzięki którym otrzymasz gotowe kompleksowe oświetlenie rowerowe.

Widoczny na drodze z Decathlonem

Masz już oświetlenie rowerowe, jednak chcesz być jeszcze bardziej widoczny na drodze? Zdarza Ci się wracać do domu późnym wieczorem, kiedy na dworze panuje już ciemność, a kierowcy mają ograniczoną widoczność. Dobrze trafiłeś, my również chcemy, abyś czuł się w takich warunkach bezpiecznie. Proponujemy Ci różnego rodzaju odblaski na nogawki, na koła, plecaki i kask oraz kamizelki odblaskowe. Nie zapominaj o nich, kiedy wiesz, że na rowerze będziesz musiał jechać w godzinach wieczornych bądź nocnych.

Kontroluj sytuację na drodze z lusterkami rowerowymi

Ci, którzy je mają, uważają je za niezwykle przydatny gadżet. Z kolei Ci, którzy nie są do nich jeszcze przekonani powinni poznać korzyści, jakie są związane z ich wykorzystaniem podczas codziennej jazdy.

Lusterka rowerowe pozwalają na kontrolowanie sytuacji na drodze, jaka ma miejsce na plecami rowerzysty. Wystarczy w nie spojrzeć bez konieczności odwracania się do tyłu, aby zobaczyć, czy możemy bezpiecznie wykonać konkretny manewr, np. skręcić w lewo czy ominąć stojący samochód. Lusterka mogą być mocowane do kierownicy, na rogach, a nawet na kasku. Najczęściej jednak wybieramy te pierwsze – są tanie, praktyczne oraz pasują do każdego roweru.