Obuwie męskie

Lubisz chodzić po górach i dolinach ?

Zobacz nasze buty do turystyki ?

Najpierw warto się zastanowić gdzie będziemy chodzić w wybranych butach turystycznych. Zależnie czy będzie to turystyka górska czy nizinna, nasze buty będą się od siebie różnić. Co więcej, wycieczki kilkudiowe będą wymagać innego obuwia niż wycieczki jednodniowe. Pamiętaj że buty to jedna z najważniejszych części ubioru turysty górskiego, dlatego też Decathlon postanowił zebrać zespół ekspertów, którzy nie tylko zaprojektują odpowiednie buty ale także je przestestują w naturalnych warunkach i nie będą dla nich stosować taryfy ulgowej. Dzięki temu doświadczeniu, możemy się pochwalić jednymi z najlepszych butów do turystki.

Buty NH500
Buty sportowe męskie

PROCES TWORZENIA BUTÓW B'TWIN

 

Buty męskie na sportowo

Podczas aktywności fizycznej stopy są najbardziej obciążoną częścią naszego ciała. Muszą udźwignąć cały nasz ciężar, a czasami nawet więcej ze względu na nacisk wywierany na podłoże oraz dodatkowe obciążenia w postaci hantli czy gryfów. Nieodpowiednio dobrane do aktywności, warunków, a także kształtu stopy buty męskie zwiększają ryzyko kontuzji. Poważniejsze uszkodzenie może wyeliminować Cię z codziennych treningów na długie tygodnie. Obuwie męskie należy do podstawowego ekwipunku każdego sportowca. Nie bez powodu zwraca się szczególną uwagę na wybór tych właściwych. Ma to bowiem znaczenie dla komfortu, zdrowia oraz bezpieczeństwa. Pamiętaj, że nawet szybki marsz jest dla Twojego organizmu i ciała dużym wysiłkiem. Każdy wzmożony ruch wymaga wyboru innego obuwia, niż nosisz na co dzień.

Buty męskie na duże wyzwania

Do biegania, na siłownię, do jazdy na rowerze i górskich wędrówek… W każdym z tych przypadków powinieneś wybrać buty męskie o dobrej stabilizacji, stabilnej, antypoślizgowej podeszwie i odpowiedniej amortyzacji. Do biegania najlepsze będą buty lekkie, wykonane z przewiewnego materiału, ale skutecznie stabilizujące stopę. Jeżeli natomiast planujesz wyprawę w góry, polecamy zakup butów trekkingowych, które zminimalizują ryzyko kontuzji, ale też zapewnią ochronę przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Podczas zimowych aktywności zadbaj o komfort termiczny swoich stóp – pomogą Ci w tym buty ocieplane.

Lekkie obuwie męskie

Nie każda aktywność będzie wymagać zabudowanych butów. Chodzisz na basen? Pamiętaj o klapkach, wśród których największą popularnością cieszą się japonki. Planujesz wyjazd do Chorwacji czy Hiszpanii? Nie zapomnij zabrać butów do pływania, aby ochronić swoje stopy przed skaleczeniem o kamienie i skały pokrywające dno morza. Podczas letnich wędrówek przydadzą się sandały trekkingowe, które warto mieć w plecaku, wychodząc na górski szlak.

Ubierzemy Twoje stopy na sportowo!