Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Lotki do darta

17 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Lotki do darta – tylko celne rzuty

Tarcza do darta to nie wszystko, chociaż właśnie jej poświęcamy najwięcej uwagi. Lotki do darta są traktowane tylko jako dodatek, a tak naprawdę to od nich zależy komfort i celność rzutów. Istnieje wiele rodzajów, więc należy dobrać je odpowiednio do typu gry. Ponadto różnią się wykonaniem, użytym materiałem oraz wyglądem. Wszystkie te aspekty powinieneś uwzględnić przy wyborze, jeżeli chcesz, aby rzutki do darta pomogły Ci stawać się coraz lepszym.

(Nie)skomplikowana budowa lotki

Niby niewielki przedmiot, a jego budowa nie należy do najprostszych. Lotki do darta składają się z kilku elementów. Tip, czyli grot, to część, która wbija się w tarczę, zatem to jego stroną powinniśmy rzucać do celu. Grot plastikowy wykorzystywany jest najczęściej do gry na tarczach elektronicznych, a stalowy – na tarczach sizalowych. Najważniejszy element rzutki do darta stanowi tzw. beczka, czyli barrel. Chwytasz za nią lotkę, więc jej kluczową cechą powinna być stabilność uchwytu. Beczki różnią się kształtem – mogą być proste lub zwężane ku tyłowi czy przodowi. Lotki do darta posiadają również nasadki (shafty) łączące beczkę z piórkiem. To one wpływają na dociążenia lotki, odpowiadając tym samym za stabilność lotu. Nasadki również przybierają różne kształty, grubości i szerokości. Ostatni element to piórko, dzięki któremu rzutki do darta „latają”. Wykonuje się je z plastiku, wzmocnionego plastiku, nylonu oraz dimpexu.

Lotki do darta w kilku wariantach

Ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane, rzutki do darta możemy podzielić na lotki mosiężne, lekkie, wyróżniające się niską ceną, jednak najmniej odporne na uszkodzenia mechaniczne; drewniane rzutki, najrzadziej spotykane; wolframowe, wykorzystywane do tarcz sizalowych ze względu na większą wagę, a także niklowe, będące najlepszą opcją dla amatorów.

Do tarczy dla dzieci wybierz piłeczki z rzepami. Na pewno przydadzą się też dodatkowe – każdemu przecież zdarza się nie trafić w tarczę i posłać piłeczkę za szafę lub w inne miejsce, skąd trudno ją wyciągnąć.