Zamów i odbierz już za 1H w wybranym sklepie

Komputery nurkowe i urządzenia pomiarowe

9 artykuł artykułów

Sortuj

 

Komputer nurkowy – Twój monitor podwodnej aktywności

Nurkowanie tylko w masce i z butlą już dawno odeszło w zapomnienie. Dzisiaj jest aktywnością, przy której używa się znacznie bardziej rozbudowanego, zaawansowanego technologicznie sprzętu. Nurkowie nie chcą być dyskryminowani, dlatego skoro biegacze mają monitory aktywności, to dlaczego oni nie mogą mieć swoich, przystosowanych do używania pod wodą? Mogą! Komputer nurkowy stanowi bardzo ważny element ekwipunku nurka, coraz częściej zaliczany do zestawu podstawowego. Dostarcza niezwykle istotnych informacji pozwalających ocenić, jak duże postępy zrobiła osoba nurkująca, ale też czy nurkowanie w takich warunkach jest bezpieczne, czy może konieczna będzie zmiana. Komputer nurkowy został przystosowany do użytku pod wodą. To wodoodporny zegarek o solidnej konstrukcji, doskonałym zabezpieczeniu i czytelnym ekranie.

Komputer nurkowy – wszystko pod kontrolą!

Pierwsze komputery nurkowe pozwalały nurkować wyłącznie na powietrzu. Wciąż możemy je spotkać w sklepach, jednak coraz częściej zastępowane są komputerami nitroksowymi, które pozwalają nurkować też na gazie, oraz wielogazowymi przeznaczonymi do zastosowań technicznych.

Komputer nurkowy dostarcza wielu istotnych dla nurka informacji. W zależności od modelu są to m.in.: czas nurkowania, aktualna głębokość, przystanki dekompresyjne, temperatura wody i powietrza, maksymalna głębokość podczas nurkowania, przerwa powierzchniowa, czas, jaki pozostał do usunięcia azotu z organizmu, a także liczba minut konieczna do osiągnięcia limitu bezdekompresyjnego.

Wybierając komputer nurkowy, zwróć uwagę na jakość jego wykonania, rodzaj, wielkość oraz czytelność wyświetlacza, czas pracy na naładowanej baterii i oczywiście funkcje.

Nie tylko komputer nurkowy

W sklepie Decathlon dostępne są również inne urządzenia pomiarowe. Możesz zdecydować się m.in. na kompas nurkowy lub głębokościomierz. Komputer nurkowy stanowi jednak najbardziej rozbudowany sprzęt dla nurków, dostarcza najwięcej informacji i jest najbardziej praktyczny.