Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty dla malucha

21 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Buty dla malucha – wygodne i modne

Niewłaściwie dobrane obuwie dla najmłodszych dzieci skutkuje problemami z postawą i właściwym poruszaniem się w przyszłości. Stopy są szczególnie obciążoną częścią naszego ciała, na nich spoczywa cały nasz ciężar. Buty do przedszkola muszą więc nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim zapewniać odpowiednią stabilizację stopie. Ponadto, powinny gwarantować bezpieczeństwo poruszania się po wszystkich nawierzchniach, nie tylko po miękkim dywanie. Ważne jest również, aby maluch chętnie je nosił, może tak być, jeżeli zadbasz o dobre dopasowanie buta do stopy i tym samym wygodę małego przedszkolaka.

Jakie buty do przedszkola?

Zwróć uwagę na preferencje swojego dziecka, a także nabyte już umiejętności. Buty do przedszkola muszą się łatwo zakładać, a więc jeżeli Twój maluch nie potrafi jeszcze sznurować obuwia, zdecyduj się na kapcie do przedszkola zapinane na rzep lub wkładane. Jednocześnie muszą one dobrze utrzymywać stopę, a więc łatwo się do niej dopasowywać. Dzieci w przedszkolu są bardzo ruchliwe, uczestniczą w różnych zajęciach, również sportowych. Do przedszkola wybieraj buty elastyczne i przewiewne. Mogą być wykonane z miękkich materiałów, mieć przewiewną siateczkę lub otwory, które pozwolą skórze stopy oddychać. Podeszwa musi być koniecznie antypoślizgowa, co zagwarantuje Twojemu maluchowi bezpieczeństwo poruszania się.

Zastanawiasz się, jakie kapcie do przedszkola będą najlepszym wyborem dla Twojego maluszka? Powinny być miękkie, aby nie ograniczały ruchu stopy. Dzięki dobrej przyczepności i naciskowi, pozytywnie wpływają na koordynację ruchową i równowagę dziecka. Buty nie mogą się trudno zakładać i zdejmować, dobrze jest również, jeżeli z łatwością można rozróżnić prawego i lewego buta. Buty do przedszkola muszą podobać się dziecku, być w jego guście. W przeciwnym razie, niechętnie będzie je nosić. Decathlon prezentuje szeroki wybór wygodnych i modnych butów dla maluchów, które spełnią też oczekiwania najbardziej wymagających rodziców. Sprawdź także buty dla starszych dzieci.