52
artykuł artykułów dla

Bryczesy

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Bryczesy jeździeckie, czyli profesjonalne spodnie do jazdy konnej

Na przestrzeni lat zmieniły się trendy w ubiorze jeździeckim, pojawiły się nowe materiały, technologie i wzory. Wciąż jednak obowiązkowym elementem stroju do jazdy konnej są bryczesy jeździeckie. Nie zastąpią ich elastyczne legginsy, spodnie dresowe, a tym bardziej klasyczne jeansy. Wynika to nie tylko z wygody i komfortu jazdy, ale też bezpieczeństwa i potrzeby zapewnienia odpowiedniej ochrony przed otarciami. Spodnie do jazdy konnej występują w wielu wariantach. Nie wszystkie różnice są dostrzegalne gołym okiem, niektóre po prostu wynikają z ich konstrukcji i użytych materiałów. W czym wobec tego najlepiej zasiąść w siodle?

Wybieramy bryczesy męskie i damskie

Zarówno w przypadku kobiet, jak też mężczyzn powinniśmy kierować się tymi samymi aspektami. Kluczowym elementem bryczesów jest lej. Może być pełny, wzmacnia wtedy wewnętrzną stronę uda, kolan i pośladków. Alternatywą dla niego jest lej kolanowy, który, jak sama nazwa wskazuje, zapewnia wzmocnienie tylko w okolicy kolan. Bryczesy damskie i męskie z pełnym lejem wyróżniają się lepszą przyczepnością do siodła. Najczęściej decydują się na nie zawodowi jeźdźcy uprawiający ujeżdżanie. Intensywnie pracując dosiadem, muszą dobrze trzymać się na koniu. Z kolei skoczkowie lepiej czują się w bryczesach z lejem kolanowym. Spodnie do jazdy konnej posiadają lej wykonane są ze skóry bądź coraz częściej z silikonów. Skórzany jest wytrzymały, ale mniej elastyczny niż silikonowy.

Moda na bryczesy jeździeckie

Bryczesy damskie i męskie występują w wielu wzorach i kolorach, co pozwala na skompletowanie stroju zgodnego z indywidualnymi preferencjami. Dużym zainteresowaniem cieszą się białe spodnie do jazdy konnej, a najbardziej uniwersalne, odporne na zabrudzenia będą bryczesy jeździeckie w ciemnych kolorach. Ważne jest, by spodnie były wykonane z elastycznego materiału, co pozwoli Ci na swobodę ruchów. Mogą mieć dodatkowo kieszenie, które nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale też są ciekawym dodatkiem uatrakcyjniającym ich wygląd.