Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Bryczesy

51 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Bryczesy jeździeckie, czyli profesjonalne spodnie do jazdy konnej

Na przestrzeni lat zmieniły się trendy w ubiorze jeździeckim, pojawiły się nowe materiały, technologie i wzory. Wciąż jednak obowiązkowym elementem stroju do jazdy konnej są bryczesy jeździeckie. Nie zastąpią ich elastyczne legginsy, spodnie dresowe, a tym bardziej klasyczne jeansy. Wynika to nie tylko z wygody i komfortu jazdy, ale też bezpieczeństwa i potrzeby zapewnienia odpowiedniej ochrony przed otarciami. Spodnie do jazdy konnej występują w wielu wariantach. Nie wszystkie różnice są dostrzegalne gołym okiem, niektóre po prostu wynikają z ich konstrukcji i użytych materiałów. W czym wobec tego najlepiej zasiąść w siodle?

Wybieramy bryczesy męskie i damskie

Zarówno w przypadku kobiet, jak też mężczyzn powinniśmy kierować się tymi samymi aspektami. Kluczowym elementem bryczesów jest lej. Może być pełny, wzmacnia wtedy wewnętrzną stronę uda, kolan i pośladków. Alternatywą dla niego jest lej kolanowy, który, jak sama nazwa wskazuje, zapewnia wzmocnienie tylko w okolicy kolan. Bryczesy damskie i męskie z pełnym lejem wyróżniają się lepszą przyczepnością do siodła. Najczęściej decydują się na nie zawodowi jeźdźcy uprawiający ujeżdżanie. Intensywnie pracując dosiadem, muszą dobrze trzymać się na koniu. Z kolei skoczkowie lepiej czują się w bryczesach z lejem kolanowym. Spodnie do jazdy konnej posiadają lej wykonane są ze skóry bądź coraz częściej z silikonów. Skórzany jest wytrzymały, ale mniej elastyczny niż silikonowy.

Moda na bryczesy jeździeckie

Bryczesy damskie i męskie występują w wielu wzorach i kolorach, co pozwala na skompletowanie stroju zgodnego z indywidualnymi preferencjami. Dużym zainteresowaniem cieszą się białe spodnie do jazdy konnej, a najbardziej uniwersalne, odporne na zabrudzenia będą bryczesy jeździeckie w ciemnych kolorach. Ważne jest, by spodnie były wykonane z elastycznego materiału, co pozwoli Ci na swobodę ruchów. Mogą mieć dodatkowo kieszenie, które nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale też są ciekawym dodatkiem uatrakcyjniającym ich wygląd. Sprawdź również spodnie do jazdy w terenie i spodnie na zawody w ofercie Decathlon.