Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Derki

30 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Derki – ochrona dla konia

Futro konia skutecznie zapewnia mu ciepło i tym samym pozwala utrzymać prawidłową temperaturę ciała. Są jednak sytuacje i bardzo niekorzystne warunki pogodowe, które wymuszają większą ochronę. Wtedy z pomocą przychodzi derka, która okrywa cały tułów, zad, a niekiedy również szyję konia. Wykonane są z różnych materiałów i tym samym spełniają różne funkcje. Najpopularniejsze są derki na jesienne i zimowe chłody. Ich zadaniem jest ochrona konia przed niskimi temperaturami. Można jednak spotkać derki z cieńszych materiałów, których głównym zadaniem jest ochrona zwierzęcia przed atakami komarów. Inną odmianą jest chłodząca derka dla konia polecana na upalne dni. Na deszcz najlepiej sprawdzą się derki wodoodporne.

Derka – rodzaje

Wśród dostępnych w sklepie Decathlon modeli wyróżnić można derki padokowe. Są stosowane dla zapewniania koniom ciepła podczas jesiennych i zimowych spacerów. Jeżeli nie chcesz, aby Twój koń przez cały okres niskich temperatur siedział w stajni, derka dla konia umożliwi mu wyjście na zewnątrz bez dyskomfortu cieplnego. Pamiętaj jednak, że organizm konia bardzo szybko przystosowuje się do zmian. Regularne darkowanie może spowodować, że bez ochrony zachoruje. Derka padokowa może mieć różną grubość i wypełnienie, co pozwoli Ci wybrać tę odpowiednią na konkretne warunki pogodowe.

Innym rodzajem, również często stosowanym, jest derka stajenna. Jest delikatniejsza i cieńsza niż padokowa, a także wykonana z materiałów oddychających. Wykorzystywana jest m.in. tuż przed zawodami bądź na ogolone konie. Do dyspozycji jeźdźców są jeszcze derki treningowe. Wśród nich są m.in. pół derki. Przeznaczone są do zakładania na konia podczas treningu w chłodniejsze dni.

Dobre dopasowanie derki

Derka musi być w rozmiarze konia. Nie może być za mała, ponieważ nie zapewni odpowiedniej ochrony, a także będzie wywoływała dyskomfort u konia. Duża z kolei może się zsuwać i uniemożliwiać zwierzęciu swobodne poruszanie się po pastwisku lub stajni. Warto wybrać derkę wykonaną z wodoodpornego materiału i mocnymi pasami, które sprawią, że pozostanie ona na swoim miejscu. Przy zakupie powinieneś pomyśleć również o doborze wyposażenia stajni i akcesoriów pielęgnacyjnych dla konia.