Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Kantary, uwiązy dla konia

19 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Kantar dla konia – uproszczona uzda bez wędzidła

To niezwykle przydatny dodatek do podstawowego wyposażenia konia. Przyda się, kiedy prowadzisz go do boksu, przyczepy na padok lub wykonujesz przy nim zabiegi pielęgnacyjne. Podobnie jak jeździec potrzebuje dobrze dopasowane ubrania, tak samo koń musi mieć osprzęt w swoim rozmiarze. Również kantar dla konia nie może być za duży i za mały, dlatego występuje w kilku rozmiarach oraz posiada specjalny system regulacji dla lepszego dopasowania.

Co to jest kantar dla konia?

Zaliczamy go to uprzęży konia, jest zakładany na jego głowę. To pewnego rodzaju uzda, która pozbawiona została wędzidła. Kantar dla konia sprawdza się podczas prowadzenia go do stajni. Można przy jego pomocy przywiązać również zwierzę podczas zabiegów pielęgnacyjny. Potrzebny do tego będzie uwiąz, który również dostępny jest w naszym sklepie. Kantar dla konia pozwala skutecznie chwycić konia oraz pomaga nad nim lepiej zapanować.

Kantar dla konia – pomoc w wyborze

Przede wszystkim musi być on wykonany z dobrej jakości materiałów. Najlepiej sprawdza się oczywiście skóra bawola, niezwykle wytrzymała i solidna. Tańszą dla niej alternatywą są tworzywa syntetyczne, które są równie chętnie wybierane przez jeźdźców. Kantar dla konia od strony wewnętrznej musi mieć miękką powierzchnię, aby nie powodował podrażnień skóry zwierzęcia. Zwróć uwagę czy kantar posiada regulację i karabińczyki, dzięki którym szybko go założysz bez konieczności rozregulowania pasków.

Kantary dla konia możemy podzielić na taśmowe, wykonane z tworzyw sztucznych, które występują w szerokiej palecie barw. Zazwyczaj mają regulację na paskach potylicznych. Innym rodzajem są kantary sznurkowe, wykorzystywane do jazdy bez ogłowia. Skórzane kantary dla konia wybierają zawodowcy, którzy jeżdżą regularnie na zawody i pokazy. Są zarówno bardzo eleganckie, jak też niezwykle wytrzymałe.

W sklepie Decathlon dostępne są kantary również w zestawie z uwiązem, pozwalającym na prowadzenie konia oraz jego wiązania np. podczas pielęgnacji i czyszczenia.