Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Rękawiczki damskie

93 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Rękawiczki damskie – ubieramy dłonie sportowca

Pojawiają się na dłoniach miłośników zimowych aktywności, ale nie tylko. Zakres ich zastosowania znacznie się rozszerzył. Rękawice damskie są noszone przez osoby aktywne zimą i latem, na świeżym powietrzu oraz w klubie fitness. Dla wielu stanowią obowiązkowy element stroju sportowego. W zależności od przeznaczenia rękawice damskie różnią się konstrukcją, technologiami, wykonaniem, materiałem i wyglądem. Możemy wyróżnić rękawice narciarskie, do biegania, na siłownię, rowerowe, nurkowe oraz jeździeckie.

Rękawice damskie dla ochrony przed zimnem

To specjalne rękawice przeznaczone do jazdy na nartach i snowboardzie. Zewnętrzny materiał jest odporny na wilgoć, zapobiegając przemakaniu. To wodoodporna membrana o właściwościach hydrofobowych. Wewnętrzną warstwę stanowi najczęściej ciepłe wypełnienie, które zapewnia skuteczną ochronę przed mrozem. Dla narciarek korzystających z uroków zaśnieżonych stoków również wiosną, polecamy narciarskie rękawice damskie lżejsze, w mniejszym stopniu chroniące przed chłodem.

Rękawice damskie doskonale sprawdzą się u biegaczy, którzy nie chcą rezygnować z treningów jesienią ani zimą. To lżejsze, dobrze dopasowane do dłoni modele, posiadające na palcach specjalną powierzchnię umożliwiającą korzystanie ze smartfona.

Rękawice damskie dla ochrony przed urazami

W niektórych dyscyplinach sportowych dłonie narażone są na otarcia i urazy, dlatego warto je odpowiednio „ubrać”. W naszej ofercie znajdziesz rękawice damskie trekkingowe oraz rowerowe. Proponujemy również rękawice jeździeckie, a także do tenisa, które poprawiają chwyt, zapewniając przy tym pełną swobodę ruchów. Ze specjalnych rękawic korzystają też miłośnicy nurkowania. Wspierają one zręczność palców, gwarantując komfort cieplny.

Dłonie są szczególnie narażone na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, a w niektórych dyscyplinach i aktywnościach równie mocno angażowane do pracy. Rękawice damskie zapewnią im ciepło, ochronę przed urazami i poprawią chwytność w trudnych warunkach. Sprawdź także czapki damskie i kominiarki damskie.