Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Skarpetki męskie

95 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Skarpetki męskie jako obowiązkowe uzupełnienie stroju sportowego

Nawet najlepsze buty sportowe nie zapewnią Ci wystarczająco wysokiego komfortu, jeżeli zapomnisz o noszeniu odpowiednich skarpetek. Uważane przez amatorów za mało ważna część garderoby, z kolei przez zawodowców traktowany jako podstawowy element stroju. Sportowe skarpetki męskie mają wpływ na Twoją wydajność, przyczyniają się do lepszej ochrony stóp przed kontuzjami, zapewniają komfort, a także zwiększają skuteczność. Nie warto ich traktować tylko jako dodatku. Uwzględnij je przy kompletowaniu swojego podstawowego stroju sportowego. Skarpety męskie muszą być dostosowane do konkretnej dyscypliny i warunków atmosferycznych. Inne wybierze tenisista, inne biegacz, a jeszcze inne miłośnik górskich wędrówek.

Przewiewne, lekkie i oddychające

Twoim stopom może zrobić się nieprzyjemnie, kiedy nagromadzi się w nich zbyt dużo wilgoci. Wybrałeś buty, które dobrze ją odprowadzają, jednak nie odczuwasz obiecanego komfortu? Najprawdopodobniej Twoje skarpetki nie współpracują z obuwiem. Skarpety męskie do biegania oraz pozostałych intensywnych aktywności muszą być wykonane z przewiewnego materiału, który pozwoli transportować pot na zewnątrz. Wybierz je, jeśli ćwiczysz na siłowni, biegasz czy jeździsz na rowerze.

Bez otarć i podrażnień

Skarpety męskie wykonane są z miękkiej oraz przyjemnej w dotyku bawełny. Wzmocnienia na palcach i piętach zapobiegają nieprzyjemnym otarciom, ale też sprzyjają dłuższemu noszeniu skarpet. Ściągacze natomiast zapewniają ich dobre trzymanie się na stopie, co również ma wpływ na Twój komfort.

Ciepłe skarpety męskie

Innym rodzajem są skarpety narciarskie. Muszą być przystosowane do jazdy na nartach lub snowboardzie przy często ekstremalnie niskich temperaturach. Do ich produkcji używa się m.in. wełny merynosów, która wyjątkowo dobrze izoluje ciepło. Zostały wykonane jednocześnie z cienkiej dzianiny umożliwiającej sprawne odprowadzanie wilgoci. Narciarskie skarpety męskie są też dłuższe, dzięki czemu chronią przed zimnem nie tylko stopy, lecz także łydki. Sprawdź także bokserki i bieliznę termoaktywną.