Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Rękawiczki męskie

123 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Rękawiczki męskie na co dzień i do zadań specjalnych

Znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia. Ich głównym zadaniem jest ochrona dłoni, jednak w zależności od przeznaczenia, jest to ochrona przed chłodem lub/i urazami. Najpopularniejsze są klasyczne zimowe rękawiczki męskie, które nosimy na co dzień. Wykonane są najczęściej z ciepłej dzianiny zapewniającej komfort termiczny przy większym chłodzie. Do biegania, na narty czy wyprawę w góry wybierzemy już inne modele. Jeszcze bardziej od typowych rękawiczek różnią się te przeznaczone do wspinaczki, gry w golfa, polowania oraz żeglarstwa. A jakie rękawiczki męskie są potrzebne Tobie? Decathlon oferuje szeroką paletę różnych modeli, zarówno tych uniwersalnych, jak i specjalistycznych.

Rękawiczki męskie dla podróżników, biegaczy i alpinistów

Niskie temperatury bardzo negatywnie wpływają na odsłonięte partie ciała, czyli zazwyczaj twarz i dłonie. Marzną, a niekiedy nawet odmarzają, co może nie tylko wywołać ból czy dyskomfort, lecz także zaburzyć funkcjonowanie układu krwionośnego całego organizmu. Zimowe rękawiczki męskie zawsze wybieraj z uwzględnieniem aktywności, do jakiej będą przeznaczone. Wybór rękawiczek na co dzień jest łatwy, trudności pojawiają się, kiedy poszukujemy rękawiczek męskich na wyjazd w góry lub do zimowego joggingu.

Rękawiczki męskie turystyczne są lekkie, jednak bardzo dobrze izolują ciepło. Dobrze przylegają do dłoni, nie ograniczając jej ruchów. Rękawiczki alpinistyczne muszą sprostać często ekstremalnie niskim temperaturom, dlatego są znacznie grubsze, wielowarstwowe, wodoodporne i cechują się ergonomicznym kształtem. Biegacze powinni zdecydować się na rękawiczki męskie z drapanego materiału, lekkie, ze specjalną powierzchnią na palcach do obsługi smartfona.

Rękawiczki męskie o niecodziennym przeznaczeniu

Dłonie potrzebują ochrony podczas wielu aktywności. W ofercie Decathlonu dostępne są rękawiczki męskie żeglarskie, do gry w golfa, rękawice ball trap, wędkarskie, myśliwskie, rowerowe, a także zaprojektowane specjalnie do wędrówek po pustynnych terenach w mocnym słońcu. Sprawdź także zimowe kominiarki i czapki męskie.