Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Rękawiczki, skarpetki rowerowe

24 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

RĘKAWICZKI I SKARPETKI ROWEROWE

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, po co właściwie kolarzom rękawiczki? Jaką rolę odgrywają podczas jazdy i czy właściwie są im tak niezbędne? A co ze skarpetkami, bez których nawet zwykły spacer w butach sportowych może skończyć się otarciami, czy kolarze noszą skarpetki takie, jak my na co dzień? Zarówno rękawiczki, jak też skarpetki to często niedoceniane elementy stroju kolarza. Zazwyczaj ich zakupu dokonujemy dopiero, kiedy doznamy urazu dłoni, oparzeń czy otarć bądź też dyskomfort związany z potem w butach zacznie nam w sposób szczególny doskwierać.

Dlaczego Ty również potrzebujesz rękawiczek rowerowych?

· Aby chronić dłonie – bardzo często podczas upadku na naszych dłoniach pojawiają się otarcia, co jest spowodowane tym, że upadamy nierzadko bezpośrednio na dłonie. Mając na nich rękawiczki zmniejszamy ryzyko wystąpienia poważnych ran, a w wielu sytuacjach nawet całkowicie ich unikamy. Co więcej, podczas jazdy dłonie są narażone na silne działanie promieni słonecznych. Taka ekspozycja na słońce może powodować oparzenia. Rękawiczki pozwolą Ci go uniknąć.
· Mieć lepszą kontrolę nad hamowaniem – rękawiczki zapewniają lepszą amortyzację przy trzymaniu kierownicy. To przyczynia się do skuteczniejszej kontroli nad pedałami podczas hamowania. Nierówny teren o dużym nachyleniu wymaga od rowerzysty nie tylko koncentracji, ale też skuteczności w reagowaniu na każdy wstrząs.
· Aby zapobiegać nadmiernej potliwości – rękawiczki rowerowe doskonale wchłaniają pot, co sprawia, że ręce pozostają suche. Tym samym nie ześlizgują się z kierownicy oraz zwiększają bezpieczeństwo jazdy.

Rękawiczki rowerowe kupuj w sklepie Decathlon!

Dlaczego? Posiadamy szeroki wybór rękawiczek rowerowych w przystępnych cenach. Początkujący mogą skorzystać z oferty rękawiczek uniwersalnych, aby przekonać się, że warto zainwestować w te z dodatkowymi systemami. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na wypełnienie w 3 miejscach – w górnej i środkowej części dłoni oraz bezpośrednio pod kciukiem, elastyczność materiału, obecność żelowej wkładki poprawiającej chwyt i zapobiegającej wystąpienia bólu dłoni, system wentylacyjny oraz uchwyty pomiędzy palcami.

Komfort w butach, czyli skarpetki rowerowe, które warto mieć!

W jaki sposób uniknąć nieprzyjemnej wilgoci w butach? Sięgnąć po skarpetki rowerowe, które odprowadzają pot i chłodzą stopy. Mogą mieć różną wysokość, dlatego to, czy wybierzesz stopki czy skarpetki sięgające do łydki, zależy tylko do Ciebie. Pamiętaj jednak, że wyższe mogą także uchronić Cię przed otarciami, jak też łydki przed zimnem podczas chłodniejszych dni.