Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Zestawy karpiowe

69 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń

Zestawy karpiowe, czyli jak poradzić sobie dobrze z dużą rybą…

Skuteczność holowania dużych ryb zależy od przyponu i zestawu końcowego. Jeżeli wybierzesz odpowiednio zestaw karpiowy, zwiększysz swoje szansę na wyłowienie naprawdę imponujących okazów. Karpia trudno jest bez niego złowić, dlatego jeżeli musisz wybierać pomiędzy nowym śpiworem, a zestawem karpiowym, polecamy zdecydować się na drugą opcję. Zestawy karpiowe końcowe składają się z przyponu i innych elementów, które łączą linkę główną, przypon strzałowy i leadcore. Każdy karpiarz powinien posiadać umiejętność ich wiązania.

Klasyczne zestawy karpiowe

Początkującym karpiarzom polecamy klasyczne przypony, które tzw. węzłem bez węzła łączymy haczykiem oraz krętlikiem. Oparte są one o miękką plecionkę, która musi koniecznie być wysokiej jakości, aby karp dał się złapać. Klasyczne zestawy karpiowe to plecionki, które mogą być tonące lub pływające. Wybór zależy od rodzaju dna, na którym będziemy łowić oraz przynęty. Przy mulistym dnie dobrze sprawdzają się plecionki pływające, z kolei twarde podłoże i pływające kulki lepiej sprzyjają plecionką tonącym. Miękkie przypony zastępuje się niekiedy sztywnymi. Wykonane są z żyłki o dużej średnicy. Wykazują się bardzo dobrą odpornością na przetarcia, są niewidoczne pod wodą i szybko toną. Dzięki fluorocarbonowi przepuszczają promienie UV, a nie je odbijają, co powoduje, że nie powstają żadne refleksy, które mogłyby odstraszyć ryby.

Dla wymagających wędkarzy dostępny jest cały wachlarz produktów na biwak karpiowy.

Inne elementy zestawów karpiowych

Zestawy karpiowe składają się też z innych elementów. Wśród nich są haki różniące się kształtem i rodzajem. Najczęściej stosowane modele mają rozmiary 2,4 i 6. Warto zwrócić ponadto uwagę na krętliki, które muszą być gładkie i wysokiej jakości, w przeciwnym razie istnieje ryzyko utraty dużej ryby. Ponadto zestaw karpiowy tworzą kółka łącznikowe, stopery do kulek, antysplątaniowe elementy, wiertła do kulek, rurki termokurczliwe i bezpieczne klipsy. Nie zapomnij zerknąć na wędki karpiowe, żeby stworzyć swój wymarzony zestaw karpiowy z Decathlon! Wędkarstwo nigdy nie było tak wygodne!