Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Kamizelki ochronne do jazdy konnej

6 artykuł artykułów

Sortuj

 

Kamizelki ochronne do jazdy konnej

Jeździectwo, podobnie jak wszystkie inne dyscypliny sportowe, związane jest z wysokim ryzykiem kontuzji. Ten piękny sport wymaga odpowiedniego przygotowania, aby czas spędzony na koniu był przyjemnością. Niebezpieczne dla zdrowia człowieka zdarzenia to przede wszystkim upadki z konia. Urazów można jednak zaznać również w trakcie pielęgnacji konia czy też czyszczenia siodła. Kamizelka ochronna do jazdy konnej ogranicza ryzyko kontuzji w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Jest to specjalny rodzaj zabezpieczenia górnych partii ciała polecany zarówno początkującym jeźdźcom, jak również już doświadczonym. Zakładaj ją na trening i na zawody, na rekreacyjne przejażdżki po lesie oraz na tor wyścigowy.

Kamizelka ochronna do jazdy konnej potrzebna każdemu

Szczególnie najmłodsi miłośnicy koni są narażeni na kontuzje i skutki ewentualnych upadków. Nauka to czas, kiedy poznajemy się ze swoim koniem, uczymy się nie tylko techniki jazdy, ale też panowania nad emocjami swoimi i zwierzęcia. Kamizelka ochronna do jazdy konna jest w tym czasie szczególnie potrzebna. Niewystarczające jeszcze umiejętności i brak zaufania konia do osoby, na nim jeżdżącej, mogą przyczynić się do upadku. Jednak nawet doświadczony jeździec nie jest w stanie zawsze przewidzieć zachowania konia. Może się on nagle i gwałtownie zatrzymać lub odmówić przeskoczenia przeszkody. W takich sytuacjach o upadek również nietrudno. Kamizelka ochronna do jazdy konnej zabezpiecza klatkę piersiową i kręgosłup przed uszkodzeniami. Ich urazy są znacznie bardziej niebezpieczne niż złamana ręka czy kilka siniaków na nogach.

Jaka kamizelka ochronna do jazdy konnej dla Ciebie?

Istnieje wiele modeli kamizelek, które różnią się poziomem ochrony. Muszą spełniać normę EN 13158 : 2009. Cieńsza kamizelka ochronna do jazdy konnej jest wygodniejsza, dobrze dopasowuje się do ciała i nie krępuje ruchów. Zapewnia jednak mniejszą ochronę, dlatego polecamy ją do jazdy rekreacyjnej oraz dla amatorów terenowych podróży. Grubsze o wyższym poziomie ochrony to kamizelki dla osób, które wyczynowo uprawiają jeździectwo. Sprawdź również rękawiczki i czapki, kapelusze, kominy jeździeckie w ofercie Decathlon.