Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Wędkarstwo

Wędkarstwo

Strona główna Wędkarstwo

Kompletna oferta dla wędkarza!

Zamów żywe przynęty i odbierz już za 1h
w wybranym Decathlon, bezpiecznie i za darmo

Przygotuj się do sezonu!

Wybierz swoją metodę połowu

Platforma wędkarska

Jaką wędkę do method feeder wybrać?
Wędkarstwo
Platforma
Fishster.pl: największa platforma wędkarska w Polsce!
Poznaj ponad 500 łowisk komercyjnych oraz wody PZW. Przez Fishster kup zezwolenie okresowe PZW, zarezerwuj wyprawę życia oraz ciesz się swoją pasją!
Sprawdź

Nasz Decablog

Jaką wędkę do method feeder wybrać?
Wędkarstwo
Poradnik
Jaką wędkę do method feeder wybrać?
W każdej metodzie wędkarskiej istotnym elementem składającym się na nasz sukces lub porażkę jest sprzęt wędkarski. Co prawda ryby łowi wędkarz, ale bez zastosowania odpowiedniego sprzętu będzie to trudne. W zasadzie nie ma techniki wędkarskiej, w której możemy obyć się bez wędziska. Podobnie w technice Method Feeder, wybór odpowiedniego kija jest kwestią bardzo istotną.
Przeczytaj
 • Poradnik

  Wędkarstwo spinningowe – jak łowić i o czym pamiętać?

  Przeczytaj
 • Test

  Test torby karpiowej All in One Bag

  Przeczytaj
 • Poradnik

  Jak łowić karpie i amury?

  Przeczytaj
 • Test

  Kulki proteinowe z serii XTREM 900

  Przeczytaj

Dotrzyj w każde miejsce!

Lekkie i praktyczne

Marka Caperlan
Uważamy, że wędkarstwo to coś znacznie więcej niż sport czy hobby. To pasja, którą chcemy dzielić razem z wami. Marka Caperlan powstała w 2007 roku, za siedzibę obierając Cestas. Obecnie znajduje się tam nasze największe centrum wędkarstwa, gdzie każdego dnia tworzymy i testujemy nasze produkty, aby dostarczać wędkarzom jak największą radość z ich pasji.
Wędkarstwo, czyli wszystko dla fanów rybWędkarstwo i wędkiKompleksowe wyposażenie
Wędkarstwo, czyli wszystko dla fanów ryb

Wędkarstwo, czyli wszystko dla fanów ryb

Wędkarstwo może być formą spędzania czasu wolnego, jedną z możliwości wyciszenia się i odstresowania na łonie natury. Dla niektórych wędkarstwo to sport, który związany jest z rywalizacją i adrenaliną. W obu przypadkach mamy do czynienia z pasją do ryb. To jednak aktywność, która wymaga wyposażenia się w dobry sprzęt, dopasowany odpowiednio do metody wędkowania. Ważne jest, gdzie, jak często i w jakim celu wędkujesz. Nie bez znaczenia jest też, jakie gatunki ryb są Twoim celem. Wędkarstwo to jednak nie tylko wędka, ale też kołowrotek, szczególnie, jeżeli mamy do czynienia z połowem ryb drapieżnych. Oprócz podstawowego sprzętu wędkarskiego, w sklepie Decathlon znajdziesz również przydatne akcesoria, przynęty i zanęty oraz odzież wędkarską.

Wędkarstwo i wędki

Wędkarstwo i wędki

Do wyboru masz kilka rodzajów wędek. Bat jest najprostszym modelem, nie posiada kołowrotka i wykorzystywany jest najczęściej do łowienia z brzegu. Tyczka również ma prostą konstrukcję i przeznaczona jest do łowienia ryb metodą zestawu skróconego. Wędkę spinningową wybierz do łowienia ryb drapieżnych, a karpiową, jak sama nazwa wskazuje do połowu karpi. Wędkarstwo z gruntu najlepiej wykonuje się z wykorzystaniem wędki gruntowej, ważne jest jednak, aby jej konstrukcja była bardzo wytrzymała. W sklepie Decathlon znajdziesz też wędki feeder charakteryzujące się dużym ciężarem rzutu.

Kompleksowe wyposażenie

Kompleksowe wyposażenie

Jeżeli masz już wędkę, zastanów się, czy potrzebny Ci będzie również kołowrotek. Występują w dwóch wariantach – ze stałą i ruchomą szpulą, a także z górnym i dolnym hamulcem. Ponadto wędkarstwo wymaga przygotowania odpowiedniej przynęty i zanęty. U nas otrzymasz woblery, pellet, przynęty powierzchniowe, przynęty miękkie, spławiki i haczyki. Posiadamy też szeroki wybór odzieży wędkarskiej, w tym woderów i spodniobutów. Wędkarze chętnie korzystają też z krzesełek i parasoli. Na przynęty i inne akcesoria polecamy wiadra i pojemniki, ułatwiające ich transport, a na wędki specjalne pokrowce, które chronią przed ich uszkodzeniem.