Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Przynęty miękkie spinningowe, akcesoria do przynęt

222 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Przynęta na ryby dla fanów spinningu

Niezwykle trudno przekonać wędkarza do innej przynęty, tą którą już stosuje. Każdy ma swoje ulubione i tylko z nich korzysta, oczywiście twierdząc, że są najbardziej skuteczne. W spinningu występuje wiele rodzajów przynęt. Tradycjonaliści wybierają obrotówki i wahadłówki, są też zwolennicy przynęt twardych, czyli woblerów. Każda przynęta na ryby ma swoje unikalne cechy i właściwości. Wędkarstwo jednak postępuje i pojawiają się nowe rodzaje przynęt. Jednym z przełomów w wędkarstwie spinningowym było zaprezentowanie przynęty, miękkiej, które przybierają różne formy i kolory. Czy już ją próbowałeś?

Co to jest przynęta miękka spinningowa?

Sama nazwa wskazuje, że jest miękka, a więc musi być wykonana z elastycznych materiałów. Miękką przynętę wykonuje się z gumy, sylikonów, a także innych elastycznych tworzyw sztucznych. Dzięki właściwościom tworzyw formuje się z nich różne kształty i rozmiary. Przynęta miękka jest dostępna w szerokiej palecie kolorów. Wszystko to sprzyja łatwemu i precyzyjnemu dobraniu przynęty do koloru wody i typu wody, a także gatunku ryb, który jest naszym celem. Utartą zasadą jest, że w dni słoneczne wybieraj kolory stonowane, a w dni pochmurne kolory bardziej jaskrawe np. seledynowy. Pamiętaj, że to jest tylko zasada i nie trzymaj jej się kurczowo, jeśli ryby nie biorą, kombinuj i staraj się łamać schematy.

Miękka przynęta na ryby – rodzaje

Miękkie przynęty spinningowe dostępne są w kilku wariantach. Po wygiętej charakterystycznie płetwie poznamy rippery, jedną z najpopularniejszych przynęt gumowych, która gości niemal w każdym pudełku spinningowym. Tzw. Kopyto wykorzystuje się bardzo często do połowu sandaczy przy wykorzystaniu techniki łowienia z opadu. Taki kształt pozwala na sterowanie ruchem przynęty w dowolny sposób. Rozdwojona płetwa ogonowa to znak rozpoznawczy jaskółki. Charakteryzuje się opływowym kształtem. Polecamy ją szczególnie do zimowych połowów przy okazji połowów np. sandaczy a mniejsze rozmiary przy połowie okoni. Pamiętaj, że jaskółka często jest dość sztywną przynętą i tak naprawdę to od Ciebie zależy, jak ją zaprezentujesz w wodzie. Próbuj różnych wariantów prowadzenia przynęty, aż znajdziesz ten skuteczny danego dnia nad wodą. Przynęta twister to z kolei bardzo ciekawy rodzaj przynęty, posiada prostą budowę korpusu, często pofałdowanego zakończonego wąskim ogonkiem w kształcie półksiężyca, który pracuje zarówno podczas zwijania jak i opadu. Swoim kształtem przypomina robaka i świetnie sprawdza się przy okazji drapieżników.

Przynętę miękką trzeba dobrać właściwie do gatunku ryby, tylko wtedy możemy liczyć na sukces. Taka przynęta na rybę sprawdzi się bardzo dobrze przy połowach sumów, pstrągów, boleni, sandaczy, szczupaków i okoni.

Sprawdź ofertę Decathlon. U nas same dobre przynęty!