Aquafitness

Aquagym, Aquafitness, Aquabike, wszystkie te sporty są dobre dla ciała i umysłu! DECATHLON oferuje szeroką gamę kostiumów kąpielowych z różnymi rozwiązaniami do podtrzymywania piersi, akcesoriami do budowy mięśni i ochroną stóp. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, aby zmaksymalizować korzyści płynące ze sportu w wodzie!

Kostiumy do aquafitnessu
Buty do aquafitnessu
Hantle do aquafitnessu

Stroje idealne podtrzymujące biust

 

Aqua fitness, czyli aerobik w wodzie

Jego historia sięga lat 80. XX wieku, kiedy to zyskał największy rozgłos i był popularyzowany szczególnie wśród kobiet dążących do osiągnięcia idealnej sylwetki. Aqua fitness to połączenie gimnastyki korekcyjnej z aerobikiem i elementami pływania. Doskonale wpływa na wszystkie partie ciała, wysmukla sylwetkę, pozwala spalić zbędne kalorie i jednocześnie jest ciekawą formą spędzania czasu wolnego. To propozycja dla wszystkich tych, którzy nie potrafią pływać, a jednocześnie chcą czerpać korzyści z wizyt na basenie. Coraz więcej pływalni oferuje zajęcia z aerobiku w wodzie zarówno dla pań, jak i dla seniorów.

500 kalorii w 45 minut – z aqua fitnessem to możliwe!

Opór wody powoduje, że spalamy znacznie więcej kalorii niż podczas takiego samego tradycyjnego treningu. Wykonywana czynność wymaga od nas większej energii, jednocześnie jednak zmęczenie mięśni jest mniejsze. Podczas 45-minutowych zajęć możliwe jest spalenie nawet do 500 kalorii! Trening w wodzie aktywuje mięśnie całego ciała, zwiększa się tym samym masa mięśniowa przy redukcji tkanki tłuszczowej. Po treningu zmęczenie jest mniejsze, rzadziej również występują zakwasy.

Woda pogromcą cellulitu

Aqua fitness ceniony jest przez kobiety również ze względu na duże możliwości poprawy kondycji skóry. Ćwiczenia w wodzie sprzyjają ujędrnieniu pośladków i biustu, a poprawę wyglądu skóry można zauważyć już po pierwszym treningu. Trzeba jednak pamiętać, aby po kontakcie z chlorowaną wodą odpowiednio nawilżyć skórę, która w przeciwnym razie może stać się bardziej przesuszona.

Idealny trening dla kobiet w ciąży

Wiele kobiet spodziewających się dziecka nie chce rezygnować z aktywności fizycznej. Aqua fitness jest doskonałą alternatywą dla innych obciążających ćwiczeń, a dodatkowo pomaga zapewnić mniej bolesny oraz łatwiejszy poród. Amerykańscy naukowcy udowodnili również, że kontakt z wodą kobiety w ciąży dobroczynnie wpływa na rozwój dziecka.

W naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby odpowiednio przygotować się do zajęć z aqua fitnessu. Wybierz idealny kostium dla siebie, zapoznaj się ze sprzętem, którego będziesz potrzebowała, a także pamiętaj o butach, które poprawią komfort podczas treningu.