Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty do wody, Aquashoesy męskie

8 artykuł artykułów

Sortuj

 

Buty do wody męskie – ochrona przed skaleczeniem podczas wakacyjnego plażowania

Urlop powinien kojarzyć się z przyjemnością, jednak zdarzają się sytuacje, które skutecznie psują nam wakacyjny wyjazd. Zagraniczne plaże nie zawsze pokrywa drobny piasek, tak jak nad polskim morzem. Dno skrywa wiele niespodzianek, m.in. kamienie, skały, kraby czy jeżowce. Bezpośredni kontakt stopy z podłożem może skutkować skaleczeniem. Aby tego uniknąć, zabierz na wakacje buty do pływania męskie. To obuwie zaprojektowane specjalnie z myślą o miłośnikach plażowania oraz mniej i bardziej aktywnego spędzania czasu wolnego w morzu czy oceanie. Skutecznie chroni przed urazami i ogranicza ryzyko niemiłych niespodzianek.

Dlaczego warto nosić buty do wody męskie?

Wybierając się na plażę, zazwyczaj zakładasz klapki lub sandały. Po wejściu na piasek zapewne je zdejmujesz, dlatego nie zwracasz na nie szczególnej uwagi. Problem pojawia się, kiedy piasek jest gorący, a tym samym uniemożliwia chodzenie po nim bez butów, a także gdy po wejściu do wody okazuje się, ze dno jest kamieniste. Kąpielom bez ochrony stóp nie służą też jeżowce ani inne morskie stworzenia zamieszkujące dno. Buty do wody męskie mają za zadanie wyeliminować wszystkie te niedogodności. Powstały z myślą o plażowiczach i miłośnikach odpoczynku nad wodą. Zapewniają ochronę przed skałami, kamieniami, gorącym piaskiem, podrażniającym wrażliwą skórę żwirkiem, śliskimi nawierzchniami, zanieczyszczeniami zalegającymi na dnie oraz jeżowcami i krabami.

Buty do pływania męskie – najważniejsze cechy

Obecnie możemy wybierać spośród wielu modeli butów do pływania. Należy jednak pamiętać, jakie jest ich zadanie, gdyż wtedy wybierzemy te, które wykonają je najlepiej. Buty do wody męskie powinny mieć antypoślizgową podeszwę, wykonaną z termoplastycznej gumy, PVC lub innego tworzywa sztucznego. Ważną cechą jest ich elastyczność i lekkość. Wierzch buta może być z materiału albo, podobnie jak podeszwa, z tworzywa sztucznego, np. gumy czy PVC. Buty do pływania męskie charakteryzują się dobrym dopasowaniem, są wkładane, a niektóre dodatkowo posiadają praktyczne zapięcie. Sprawdź także klapki i japonki męskie.