Darmowa wysyłka już przy zakupach powyżej 74,99 zł

Akcesoria pływackie: plecaki, mp3 i fajki czołowe do pływania

34 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Płetwy – niezbędny gadżet każdego nurka

Spośród bogatej oferty sprzętu sportowego wyróżnić można taki, który cieszy się ogromną popularnością wśród pasjonatów treningów pływackich . To płetwy do pływania, które pozwalają płynąć szybciej przy jednoczesnym ograniczeniu pracy mięśni. Doceniane są nie tylko przez zawodowców, ale również przez rekreacyjnych pływaków.

W sklepie Decathlon dostępnych jest kilka rodzajów płetw. Najpopularniejsze to płetwy kaloszowe ze specjalnym gumowym butem, który zakrywa pięty. Ważne jest, aby płetwa dobrze przylegała do stopy, przy energicznym poruszaniu nogą nie może się zsuwać i jednocześnie nie powinna być za ciasna. Płetwy kaloszowe występują w wielu rozmiarach, co ułatwia ich dopasowanie do wielkości stopy.

Innym rodzajem płetw są płetwy z otwartym kaloszem przeznaczone dla zaawansowanych pływaków, którzy mocno trenują dolne partie ciała. Płetwy te zapewniają swobodę ruchów oraz polepszają trening kardio sprzyjając tym samym poprawie częstotliwości uderzeń. Płetwy są sztywniejsze, idealne dla intensywnego treningu, dedykowane osobą które pływają technicznie.

Przy wyborze płetw należy zwrócić uwagę na ich twardość. Im twardsze, tym szybciej możemy płynąć, jednak są one przeznaczone dla osób o znacznie silniejszych mięśniach nóg. Co więcej, ważna jest ich długość. Krótkie charakteryzują się lepszą zwrotnością, dłuższe z kolei gwarantują większą prędkość.

Gadżety pływackie dla wymagających

Decathlon w swojej ofercie posiada nie tylko płetwy do pływania, ale szeroką paletę innych gadżetów, które mogą się przydać zarówno zawodowym pływakom, jak i amatorom. Wiosełka pływackie przeznaczone są do treningu górnych partii ciała, fajka czołowa będzie doskonałym uzupełnieniem maski do nurkowania, a deska pływacka to idealne rozwiązanie do nauki pływania. Pobyt na basenie uprzyjemni szczelny odtwarzacz MP3, a zegarek pływacki pozwoli Ci skuteczniej monitorować swoje wyniki.

Sprawdź, co jeszcze przygotował dla Ciebie Decathlon! Będziesz pozytywnie zaskoczony!