Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Rowerki biegowe dla maluchów i małych dzieci

9 artykuł artykułów

Sortuj

Zamów i odbierz już za 1H
w wybranym Decathlon, bezpiecznie i za darmo

 

ROWERKI BIEGOWE I DLA MALUCHÓW

Propozycja dla najmłodszych, czyli rower, który jest tym pierwszym, uczy równowagi, pozwala poznać zasady, a także mechanizm pracy tego wyjątkowego jednośladowego pojazdu. Rowerki biegowe mają prostą konstrukcję, która została zaprojektowana przez specjalistów ukierunkowanych na dobro i bezpieczeństwo najmłodszych klientów.

„Drugie życie” dla rowerków biegowych

Są popularne dopiero od kilku lat, jednak pierwsze modele pojawiły się już w roku 1817, czyli nie są nowością na rynku, chociaż dzisiaj z pewnością są bezpieczniejsze, trwalsze i bardziej wytrzymałe. Zyskały zaufanie rodziców, a przede wszystkim spotkały się z zadowoleniem wśród dzieci – co jest w nich takiego wyjątkowego?

Rowerki biegowe o prostej konstrukcji pozbawione są jakiegokolwiek napędu i nie posiadają hamulca. Składają się z ramy, kierownicy, siodełka i dwóch kółek. Dziecko, aby się poruszać, nie pedałuje, a musi odpychać się od podłoża nóżkami. Hamowanie i podpieranie się także zależy od pracy nóżek maluszka.

Dla dziecka jazda na rowerku biegowym to przede wszystkim nauka równowagi, która jest niezbędna, aby mogło ono jeździć na tradycyjnym rowerze z napędem i pedałami. To alternatywa dla rowerów na czterech kółkach. Po odczepieniu dwóch kółek pomocniczych dziecko bardzo często nadal ma problemy z równowagą, a naukę należy rozpocząć od początku. Rodzicom towarzyszy stres, a maluch łatwo się zniechęca do dalszej jazdy. Rowerki biegowe pomagają uniknąć takich niekomfortowych sytuacji.

Rowerek biegowy idealnym prezentem dla Twojego dziecka

Tego typu rowerki uczą dzieci koordynacji ruchowej i kształtują zdolność utrzymania równowagi. Rozwijają się one jednak nie tylko fizycznie, ale również umysłowo, ponieważ procesy te wymagają zaangażowania obu półkul mózgu. Maluch może skoncentrować się na jednej czynności, nie musi pedałować, a zatem umiejętności jazdy na rowerze nabywa stopniowo i tym samym bardziej efektywnie. Aktywność fizyczna i ruch już od najmłodszych lat są wsparciem nie tylko dla rozwoju dziecka, ale też pokazują, że czas wolny można spędzać aktywnie i przyjemnie.

Chcąc zabrać dziecko na wycieczkę rowerową, można skorzystać z wygodnych fotelików rowerowych dla dzieci. W ten sposób jeszcze bardziej zaangażujesz sportowo swojego malucha.