Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty do aquafitnessu i aqua aerobiku

9 artykuł artykułów

Sortuj

 

Buty do aqua fitnessu – bezpieczny fitness w wodzie

Podczas zajęć z aqua fitnessu wykonujemy intensywne ruchy i często skomplikowane figury. Śliska nawierzchnia może uniemożliwić nam pełną koncentrację na aktywności fizycznej i tym samym wykorzystanie w pełni potencjału ćwiczeń. Buty do aqua fitnessu zapobiegają poślizgnięciu, jak również chronią stopy przed otarciami. Powinny jednak posiadać kilka kluczowych cech, dzięki którym spełnią swoją funkcję.

Przy wyborze butów do aqua fitnessu należy zwrócić uwagę na ich podeszwę – koniecznie wybieraj tę antypoślizgową, która zwiększa przyczepność do podłoża i zmniejsza ryzyko poślizgnięcia. Ponadto materiał, z jakiego są wykonane, musi być elastyczny i miękki, dzięki czemu buty chronią stopę przed szorstkim podłożem. Ważne jest również, aby materiał charakteryzował się odpornością na chlor oraz buty wyposażone były w system odprowadzania wody, czyli w niewielkie otwory w podeszwie.

W sklepie Decathlon znajdziesz kilka modeli butów do aqua fitnessu, które różnią się materiałem, budową i technologiami, jakie zastosowano przy ich produkcji. Polecamy buty z języczkiem z przodu i z tyłu ułatwiającym zakładanie i zdejmowanie, miękkie obuwie z polichlorku węgla oraz skarpetki do wody przeznaczone dla najmłodszych.

Aqua bike – popedałuj w wodzie!

Jedną z odmian aqua fitnessu jest aqua bike, czyli trening w wodzie z wykorzystaniem specjalnych rowerów. Polecany jest szczególnie osobom zmagającym się z problemami z kręgosłupem, układem sercowo-naczyniowym i oddechowym, a także osteoporozą. Podczas zajęć zaleca się stosowanie butów ochronnych, które zmniejszają ryzyko otarć i stabilizują stopy w trakcie jazdy.

Aqua fitness z Decathlonem – zawsze bezpiecznie, komfortowo i z satysfakcją!