Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Posiłek wysokoenergetyczny

50 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Posiłek wysokoenergetyczny dla budowy masy mięśniowej

Dietę kojarzymy zazwyczaj z koniecznością pozbycia się zbędnych kilogramów. Stosują ją osoby, które chcą schudnąć i zmagają się z nadwagą, a nawet otyłością. Podczas gdy inni dążą do osiągnięcia szczupłej sylwetki, Ty szukasz sposobu na zwiększenie masy mięśniowej i przybranie na wadze. Potrzebujesz diety, która będzie bogata w białko, węglowodany i tłuszcze oraz odpowiednio zbilansowana. Musisz dostarczać organizmowi więcej kalorii, niż wynosi zapotrzebowanie Twojego organizmu. Mogą Ci w tym pomóc posiłki wysokoenergetyczne, które powstały z myślą o osobach dążących do rozbudowy masy mięśniowej, ale też intensywnie trenujących.

Czym jest posiłek wysokoenergetyczny?

To gotowe produkty, które doskonale sprawdzą się w przypadku, kiedy nie masz czasu na samodzielne przygotowanie posiłku. Zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze – białka, tłuszcze i węglowodany – we właściwych proporcjach. Posiłek wysokoenergetyczny, jak sama nazwa wskazuje, dostarcza dużą ilość energii niezbędnej przy wzmożonym wysiłku fizycznym, a także podczas treningu siłowego, którego celem jest rozbudowa masy mięśniowej. To źródło glukozy odpowiedzialnej za stymulację wzrostu i rozwoju mięśni. Są alternatywą dla wysokoenergetycznych słodkich napojów i słodyczy zawierających dużą ilość niezdrowych cukrów, których spożywanie może wywołać niepożądane efekty. Zamiast większej ilości tkanki mięśniowej nasze ciało zyska więcej tkanki tłuszczowej.

Aby tego uniknąć, stworzono posiłki wysokoenergetyczne dostarczające dobrych węglowodanów, tłuszczów i białka. Trzeba jednocześnie pamiętać, że dieta będąca źródłem większej ilości energii wymaga opracowania odpowiedniego planu treningowego. Tylko takie połączenie przyniesie pożądane efekty.

Posiłek wysokoenergetyczny dla aktywnych

W ofercie Decathlonu dostępne są również posiłki wysokoenergetyczne, które doskonale sprawdzą się w diecie budującej masę, jak również podczas wypraw outdoorowych. Są to żele, batony i napoje energetyczne w wygodnych opakowaniach. Każdy wysiłek fizyczny związany jest z koniecznością dostarczania organizmowi większej ilości energii, aby przygotować go do wzmożonej pracy. Są łatwe w przygotowaniu, niektóre nawet gotowe do spożycia, a przy tym charakteryzują się doskonałym smakiem.

Zapraszamy na wysokoenergetyczną ucztę! Sprawdź także batony energetyczne i żele energetyczne.