#ZOSTANWDOMU i zamawiaj bezpieczenie kurierem, do paczkomatu lub do punktu odbioru. Dowiedz się więcej.

Białko sojowe

7 artykuł artykułów

Sortuj

 

Białko sojowe – wegańska wersja odżywki białkowej

Weganizm coraz bardziej rozpowszechnia się w naszej społeczności. Znacznie więcej osób rezygnuje z jedzenia mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Są one obecne również wśród osób aktywnych, które chcą wspomóc wzrost swojej masy mięśniowej odżywkami białkowymi. To właśnie z myślą o nich powstało białko sojowe. Soja coraz częściej gości w naszej diecie, dla niektórych jest nawet jednym z głównych źródeł białka. Proteiny roślinne również korzystnie wpływają na organizm ludzki i można nimi zastąpić białko pochodzenia zwierzęcego.

Białko sojowe – najlepsze pochodzenia roślinnego

Soja jest źródłem witamin z grupy B, a także takich pierwiastków, jak magnez, potas, fosfor, żelazo i wapń. Można więc uznać, że to skarbnica zdrowia. Przyczynia się też do obniżenia stężenia złego cholesterolu, ponieważ zawiera dużą ilość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Soję uznaje się za jedno z najlepszych źródeł białka pochodzenia roślinnego. To dlatego znalazła swoje zastosowanie w suplementacji i diecie sportowców, w tym również kulturystów.

Białko sojowe i jego właściwości

To najlepsza forma białka pochodzenia roślinnego, co potwierdza bogactwo jej minerałów i witamin. Białko sojowe zawiera argininę, jeden z aminokwasów egzogennych, który odpowiada za efekt pompy mięśniowej oraz skutecznie stymuluje regenerację po treningu. W 100 g odżywki białkowej z soi znajdziemy 81 g białka, 7 g węglowodanów, prawie 180 g wapnia, 49 g magnezu i ponad 80 g potasu.

Białko sojowe polecamy również dla osób na diecie odchudzającej. Ma niski indeks glikemiczny, zwiększa wrażliwość na insulinę, zmniejsza katabolizm mięśni na redukcji oraz jest pozbawione laktozy i glutenu. Sprawdź także aminokwasy i chude białka.

Białko sojowe to produkt przeznaczony nie tylko dla wegan. Z powodzeniem mogą go przyjmować również mięsożercy. W sklepie Decathlon jest dostępne w kilku wariantach smakowych. Wybierzesz wanilię, czekoladę, czy może smak owocowy?

Wegańska propozycja nie tylko dla wegan!