158
artykuł artykułów dla

Buty piłkarskie

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Buty piłkarskie idealne

W jakich butach grają piłkarze? Większość odpowie – oczywiście, że w korkach. Buty piłkarskie to jednak znacznie szerszy temat. Dobre buty potrafią zwiększyć komfort, skuteczność oraz szybkość zawodnika, poprawić przyczepność do podłoża i precyzję, a wszystkie te czynniki odgrywają kluczowe rolę w grze zarówno zawodowej, jak również amatorskiej.

Buty piłkarskie muszą charakteryzować się kilkoma cechami, na które zwracamy uwagę przy ich wyborze. Jest to przede wszystkim przyczepność zależąca od wyboru podeszwy z uwzględnieniem rodzaju nawierzchni. Ponadto, buty powinny być właściwie dopasowane, przylegać możliwie jak najbardziej do stopy z zachowaniem oczywiście komfortu i wygody. Profil wkładki może zdecydować o stabilności podczas gry, co przekłada się na bezpieczeństwo i mniejsze ryzyko wystąpienia kontuzji. Jeżeli chodzi o wagę obuwia piłkarskiego, to ma ona wpływ na przyśpieszenie piłkarza. But powinien być lekki i elastyczny.

Piłkarze są zgodni, że, aby być skutecznym, trzeba czuć piłkę, czyli potrafić nad nią zapanować. Piłka ma bezpośrednią styczność z butem, dlatego to on decyduje w znaczącym stopniu o powodzeniu w grze.

Rodzaj nawierzchni - dla butów piłkarskich nie jest bez znaczenia

Kiedyś przygodę z piłką nożną rozpoczynano w tenisówkach, dzisiaj zdarza się to już bardzo rzadko. Zanim jednak kupisz swoje pierwsze buty piłkarskie, odpowiedz sobie na pytanie – gdzie będziesz grać? To odpowiedź na to pytanie pozwoli Ci wybrać buty idealne dla Ciebie.

  • Korki Lanki - przystosowane do gry na nawierzchni naturalnej, suchej,
  • Korki wkręty - idealne na miękką - wilgotną nawierzchnię,
  • Turfy - niezawodne w trudnych warunkach – lód, śnieg, sztuczna murawa,
  • Halówki - na halę sportową.

W sklepie Decathlon znajdziesz wszystkie rodzaje butów piłkarskich – na każdą nawierzchnię, niezależnie od wieku, dla każdego rodzaju stopy, na każdą kieszeń!