Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Korki piłkarskie, lanki na trawę

48 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Korki piłkarskie, czyli numer 1 wśród piłkarzy

Ten rodzaj obuwia piłkarskiego wybierany jest najczęściej. Lanki nazywane są potocznie korkami, jednak również wśród nich można wyróżnić te, które różnią się od siebie podeszwą i tym samym przeznaczeniem. Lanki przystosowane są do gry na zewnętrznych nawierzchniach naturalnych - suchych. Ich charakterystyczną cechą jest podeszwa wykonana z tworzywa sztucznego, w której montowane są korki również wykonane z tego materiału, stąd nazwa tego obuwia „korki”.

W lankach możemy grać na suchych nawierzchniach, boiskach naturalnych i w niektórych przypadkach/modelach orlikach. To najczęściej jedne z pierwszych butów do piłki nożnej, jakie otrzymują najmłodsi piłkarze od swoich rodziców.

Korki w dwóch wariantach

FG i AG – z takimi oznaczeniami możemy się spotkać przy wyborze „korków”.

  • FG – charakteryzują się podeszwą, która przeznaczona jest do gry na twardej, suchej, naturalnej nawierzchni. Przeznaczone są do gry na zewnątrz i najbardziej popularny rodzaj butów do piłki nożnej.
  • AG – lanki o podeszwie wyróżniającej się zwiększoną przyczepnością. Została zaprojektowana w taki sposób, aby skutecznie zmniejszać siły, jakie oddziałują na stawy skokowy i kolanowy. Przeznaczone są do gry na sztucznej nawierzchni.

Korki piłkarskie z odpowiedniego materiału

Jak każde buty piłkarskie, również lanki wykonane mogą być z różnych materiałów. Może być to skóra, która łatwiej dopasowuje się do stopy, jednak wykazuje się większą wrażliwością na czyszczenie, co wymaga wyboru profesjonalnych środków impregnacyjnych. Regularna i odpowiednia pielęgnacja zapewnia długotrwałe użytkowanie butów i wydłużenie ich żywotności. Lanki wykonane z materiałów syntetycznych są częściej spotykane. Są odporne na czyszczenie i nie wymagają częstej pielęgnacji. Trudniej jednak dopasowują się do stopy. Wybór należy do Ciebie!