Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty piłkarskie turfy do gry na sztucznej trawie

22 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Turfy – buty piłkarskie do zadań specjalnych

Śnieg, lód, śliska nawierzchnia, błoto, ale Ty nie rezygnujesz, nie poddajesz się, trenujesz i grasz dalej! Tak zmotywowanych piłkarzy nie brakuje, ponieważ jak wiadomo, trening czyni mistrza. Takie warunki nie sprzyjają jednak komfortowej, bezpiecznej i skutecznej grze, tradycyjne korki nie poradzą sobie na tak trudnej nawierzchni. Musisz zejść z boiska? Nie, musisz korki zamienić na turfy!

Turfy stanowią rodzaj butów piłkarskich, przystosowany do gry na śniegu, zlodowaciałej nawierzchni i murawie sztucznej. Zapewniają doskonałą przyczepność, co jest możliwe dzięki dużej ilości drobnych koreczków. Ta niezwykła budowa podeszwy sprawia, że turfy nie zawodzą nawet w wyjątkowo trudnych warunkach i zapobiegają powstawaniu kontuzji.

Jak wybrać turfy dla siebie?

Jak każde buty piłkarskie, również turfy muszą być dopasowane do stopy zawodnika. Podeszwa powinna być wykonana z gumy i pokryta niewielkimi korkami, najczęściej jest ich od kilkunastu nawet do kilkudziesięciu. To one zapewniają przyczepność do podłoża i zapobiegają poślizgnięciu.

Turfy muszą także być dopasowane do anatomicznego kształtu stopy człowieka. Stabilnie osadzona w nich stopa to mniejsze ryzyko kontuzji i większy komfort gry. Buty te dodatkowo mają wzmocnione czubki, dzięki czemu nie ścierają się i wydłuża się ich żywotność. Turfy wykonuje się ze skóry i materiałów syntetycznych. Dobre turfy charakteryzują się dodatkowo wodoodpornością i miękką podeszwą, co przekłada się na lepszy kontakt z piłką.