Darmowa wysyłka już przy zakupach powyżej 74,99 zł

Buty piłkarskie halówki

41 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Szybkość i precyzja, czyli halówki do gry w futsal

Gra w piłkę nożną na hali w Polsce jest uważana zazwyczaj za rekreacyjny sport. W innych krajach futsal jest na tyle popularny, że z każdym kolejnym rokiem jest coraz większym rywalem dla tradycyjnej piłki nożnej. Do gry na hali zmuszają nas najczęściej niekorzystne warunki atmosferyczne, które powodują, że rozgrywanie meczy i treningi na świeżym powietrzu są niemożliwe.

Futsal jak każdy sport rządzi się swoimi prawami. Piłka nożna na hali wymaga od zawodników odpowiedniego przystosowania się do panujących tam warunków, przede wszystkim do zupełnie innej nawierzchni niż są one obecne na boiskach otwartych. Turfy i lanki muszą zamienić na halówki, które zapewniają im odpowiednie przyśpieszenie i zwiększą skuteczność gry na gładkiej i twardej nawierzchni hali.

Halówki – buty piłkarskie dopasowane do Ciebie i Twojej gry

Wybierając halówki, pod uwagę należy wziąć kilka ich cech, które pozwolą wybrać te idealne dla Ciebie, jak również będą odpowiadały technice Twojej gry. Halówki wykonywane są z różnych materiałów. Dla tych, których stopa do nowego obuwia dopasowuje się trudniej, polecamy halówki ze skóry. Obok skóry przy produkcji tego rodzaju obuwia wykorzystuje się materiały syntetyczne wyróżniające się lekkością, są cieńsze niż skóra. Trudniej i wolniej dopasowują się jednak do stopy. Mając ograniczony budżet, można zdecydować się na halówki wykonane z materiałów tekstylnych, na początek to dobry wybór, jednak trzeba pamiętać, że takie obuwie nie daje tak dużego komfortu jak halówki skórzane i z materiałów syntetycznych.

Ważnym elementem halówek jest także wyściółka, podobnie jak cholewka wykonana może być ze skóry lub materiałów syntetycznych. To ona odpowiedzialna jest za stabilność stopy i komfort zawodnika.

Pamiętaj o sprawdzeniu podeszwy! Środkowa jej część zapewnia amortyzację, a zewnętrza gwarantuje właściwą przyczepność.

Gra na hali? Z Decathlon to proste, przyjemne i bezpieczne!