Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Stroje piłkarskie

60 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Odzież piłkarska dla wygody i komfortu gry

Piłka nożna jest sportem uprawianym najczęściej na świeżym powietrzu. To wymaga przystosowania swojego stroju do warunków panujących na zewnątrz. Niezwykle ważne jest, aby koszulka, spodenki, getry i ewentualnie bluza oraz kurtka nie wpływały negatywnie na skuteczność gry – nie krępowały ruchu, pozwalały na swobodne poruszanie się po boisku. Decydując się na grę na hali, należy pamiętać o wyborze materiału zapewniającym właściwą wentylację. Nie bez znaczenia jest ponadto kolorystyka stroju piłkarskiego. Zawodnicy powinni być ubrani w jednolite pod względem wzoru i koloru koszulki i spodenki piłkarskie, co nie tylko pozwala odróżnić ich od drużyny przeciwnej, ale również poczuć się częścią zespołu.

Podstawowy strój piłkarza

Strój piłkarski składa się z podobnych elementów jak każdy inny strój sportowy. Zarówno podczas treningu, jak też meczu, piłkarz powinien mieć na sobie koszulkę i spodenki wykonane z oddychającego materiału, pozwalającego skutecznie odprowadzać wilgoć na zewnątrz, co przekłada się na komfort podczas gry. Krój koszulki powinien być dopasowany, jednocześnie zapewniając swobodę ruchu. W przypadku spodenek należy zwrócić uwagę na podobne aspekty, a także kolor, który będzie współgrał z kolorem koszulki.

Na strój piłkarski składają się ponadto getry i skarpety. Podczas chłodniejszych dni niezawodna okaże się bielizna termoaktywna, czapka i rękawiczki. Decathlon proponuje ponadto specjalnie dedykowane dla piłkarzy kurtki i dresy piłkarskie, idealne na trening w okresie jesienno-zimowym. Całość stroju powinny zwieńczyć odpowiednie buty piłkarskie, dostosowane przede wszystkim do poziomu zaawansowania zawodnika.