6
artykuł artykułów dla

Czapki i rękawiczki do piłki nożnej

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Czapki i rękawiczki jako niezbędny dodatek do stroju sportowego

Koszulka, spodenki, getry i buty… to nie wystarczy piłkarzowi, który stawia na intensywny trening przez cały rok. Piłka nożna jest sportem uprawianym zazwyczaj na świeżym powietrzu. To powoduje, że dużym przeciwnikiem zawodników jest pogoda, która nie zawsze im sprzyja. Odpowiedni ubiór jest zatem niezbędny, aby uchronić swój organizm i ciało przed wychłodzeniem, albo przepoceniem. Strój piłkarski wyróżnia się spośród innych strojów sportowych. Każdy zawodnik ma koszulkę i spodenki dopasowane pod względem kolorystycznym, ale również getry, czyli długie skarpetki do kolan, które dla wielu osób mogą wydawać się zbędne. Dlaczego piłkarz nie ma tradycyjnych skarpetek?

Czapki i rękawiczki to te akcesoria stroju sportowego, które każdy piłkarz ma w swojej szafie. Szczególnie późną jesienią i podczas zimy są niezbędnymi dodatkami mającymi za zadanie chronić głowę, uszy i dłonie przed wyziębieniem i tym samym organizm przed chorobą. Niektórzy zawodnicy nawet latem z nich korzystają, co w przypadku chłodniejszych dni jest jak najbardziej wskazane.

Rękawiczki o wyjątkowych właściwościach

Czy zwykłe rękawiczki będą dobrym pomysłem? Nie, grając w piłkę czy uprawiając inny sport, doskonale wiemy, że każdy element stroju musi zapewniać odpowiednią wentylację i chronić przed wilgocią. Bawełna nie ma takich właściwości, dlatego dla piłkarzy stworzono specjalne rękawiczki wykonane z poliestru i elastyny. Dodatek elastyny powoduje, że są one elastyczne i dopasowują się do dłoni.

Rękawiczki dla piłkarza muszą również być przystosowane do łatwego chwytania piłki. Jest to możliwe dzięki obecności specjalnych stref od spodu dłoni. Niektóre modele posiadają ponadto polarową podszewkę, która jest warstwą wspomagającą ochronę przed chłodem.

Czapka piłkarska na wyjątkowo chłodne dni

Czapka musi przede wszystkim zapewniać ochronę przed zimnem, a także odpowiednio zakrywać głowę i uszy. Polecamy czapki z polarową podszewką z dodatkiem elastyny dla lepszego dopasowania się do głowy. Dla piłkarzy, którzy jeszcze lepiej chcą zadbać o swój organizm podczas treningów w okresie jesienno-zimowych, polecamy kominy z polaru chroniące szyję i uszy przed chłodem.