Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Rękawice dla bramkarzy

18 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Rękawice bramkarskie atrybutem bramkarza

Goalkeeper to trudna i bardzo odpowiedzialna pozycja na boisku. Trzeba posiadać odpowiednie predyspozycje, aby móc stanąć w bramce i skutecznie wesprzeć drużynę. Bramkarz musi być odporny na stres i bardzo dobrze radzić sobie w trudnych sytuacjach, podejmować szybko decyzje oraz wzbudzać zaufanie wśród swoich kolegów z drużyny. Ponadto powinien być doskonałym obserwatorem, dostrzegać błędy kolegów, co pomaga w szybkiej zmianie ustawienia na boisku. Ważne jest również, aby potrafił przewidywać poczynania przeciwnika, a więc musi posiadać niezawodną intuicję. U bramkarza docenia się także refleks, zwinność i koordynację ruchową. Tylko taki sportowiec może być dobrym i tym samym skutecznym bramkarzem.

Zadaniem bramkarza jest obrona strzałów przeciwnej drużyny. Piłka poruszająca się z dużą prędkością uderza w jego dłonie, co bez odpowiedniej ich ochrony mogłoby spowodować uraz i kontuzję. Aby temu zapobiec, bramkarz musi mieć rękawice, dzięki którym nie tylko zabezpiecza dłonie, ale także z większą skutecznością wyłapuje piłki.

Rękawice bramkarskie treningowe i meczowe

Zawodowy bramkarz inne rękawice wybiera na mecz, a inne na trening. W pierwszym przypadku muszą one wyróżniać się wysoką jakością materiału, doskonałą przyczepnością i dobrze zachowywać się w każdych warunkach pogodowych. Część chwytna najczęściej wykonana jest z lateksu o doskonałych właściwościach chwytnych. Rękawice treningowe wyróżniają się częścią chwytną wykonaną z lateksu i pianki, do której bardzo dobrze „klei” się piłka.

Jak wybrać rękawice bramkarskie?

Wyróżnia się kilka krojów rękawic bramkarskich. Najpopularniejszym wśród nich jest flat, w którym szwy umieszczone zostały na zewnątrz. Są to idealne rękawice dla początkujących. Rollfinger to rękawice z piankowym obszyciem dookoła palca, co zwiększa obszar części chwytnej. Innym rodzajem rękawic są rękawice Negative, w których panele boczne zszyte są z pianką za pomocą wewnętrznego szwa i tym samym lepiej przylegają do dłoni. Jest także rodzaj rękawic FingerProtect, który ma zapobiegać wybiciu palców przy mocnych uderzeniach dzieki plastikowym panelom umieszczonym na górnej części palca, polecane na treningi strzeleckie, gdzie ilość strzałów jest ponad przeciętna.

Rękawice bramkarskie produkowane są z pianki, lateksu, materiału soft i pianki z dodatkiem lateksu naturalnego. Te ostatnie są szczególnie cenione przez profesjonalistów, jednocześnie charakteryzują się najwyższą ceną.