Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Pulsometry

8 artykuł artykułów

Sortuj

 

Pulsometr do bardziej efektywnego i bezpiecznego treningu

Organizm ludzki jest niezwykle wrażliwy nawet na najmniejszy wysiłek fizyczny. Reaguje na niego w bardzo różny sposób i w wielu obszarach swojego funkcjonowania. Nasze serce zaczyna bić mocniej, co jest równoznaczne ze wzrostem pulsu. Dzięki pracy w prawidłowej strefie tętna, mięśnie ulegają wzmocnieniu, a nasz układ krążenia funkcjonuje lepiej i wydajniej. To przekłada się na efekty treningowe, dlatego coraz więcej osób dostrzega korzyści z trenowania z pulsometrem.

Dlaczego pulsometr może Ci się przydać?

Pulsometry pozwalają kontrolować reakcję organizmu na konkretny rodzaj wysiłku fizycznego. Na tej podstawie masz lepsze warunki do budowy swojej kondycji i wytrzymałości mięśniowej. Pulsometr jest niezawodnym narzędziem wspierającym pracę nad strategią w zawodach biegowych. Umożliwia Ci oszacowanie sił podczas każdego biegu i tym samym lepsze ich rozłożenie na każdym etapie. Przed zawodami wiesz, w jakim tempie możesz biec, aby szybko nie stracić sił, których musi Ci wystarczyć na pokonanie całego dystansu.

Pulsometr pomoże Ci również lepiej, skuteczniej i szybciej pozbyć się nadliczbowych kilogramów. Odpowiednia wartość tętna sprzyja szybszemu spalaniu tkanki tłuszczowej, a Twój trening jest bardziej efektywny, kiedy wiesz, w jakiej strefie znajduje się obecnie Twoje tętno.

Prosty, czy zaawansowany pulsometr?

Decathlon proponuje Ci kilka rozwiązań, dzięki którym będziesz mógł kontrolować swój puls w trakcie treningu. Są to m.in. proste opaski zakładane na klatkę piersiową dokonujące pomiaru i przesyłające dane do urządzenia ANT+/Bluetooth Smart. Możesz również zdecydować się na pulsometry w zegarkach, czyli bardziej zaawansowane urządzenia. Dostarczają one znacznie więcej informacji dotyczących Twojego treningu. Dowiesz się z nich nie tylko, jaki aktualnie masz puls, lecz także ile kalorii spaliłeś, jaki dystans przebiegłeś i w jakim czasie.

Dzięki utrzymywaniu pulsu na odpowiednim poziomie Twój trening będzie przyjemniejszy, a Ty dostrzeżesz szybsze postępy, co na pewno będzie dla Ciebie ogromną motywacją.