Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

nawigacje GPS i uchwyty

6 artykuł artykułów

Sortuj

 

Nawigacja GPS w sporcie i aktywności fizycznej

Technologia GPS jeszcze do niedawna wykorzystywana była przede wszystkim przez kierowców, którzy dzięki niej mogli monitorować trasę i pokonywać nieznane im drogi, aby bezpiecznie i na czas dotrzeć do celu. Jej rozwój, a także wzrost zainteresowania zdrowym trybem życia spowodowały, że na rynku pojawiły się zegarki z GPS-em. Są to gadżety, które spotkały się z uznaniem przede wszystkim biegaczy i kolarzy. Są wyposażone nie tylko w nawigację, lecz także w inne funkcje, dzięki którym można ich używać do monitorowania codziennej aktywności.

Zegarki GPS dla bardziej efektywnego treningu

Zegarki z GPS są urządzeniami, w których zastosowano wiele najnowszych technologii. Przeznaczone są do pomiaru kilometrów, czasu treningu, tempa, pulsu, spalonych kalorii i jakości snu. Dodatkowo wyposażono je w GPS, który umożliwia śledzenie Twojej lokalizacji w czasie rzeczywistym. Z wykorzystaniem aplikacji mobilnej możesz ustawić trasę, którą chcesz pokonać podczas biegu lub jazdy na rowerze. Zegarki GPS nie tylko są więc wsparciem w osiąganiu wyznaczonych celów treningowych, lecz także zwiększają Twoje bezpieczeństwo na nieznanym obszarze. Wiesz, gdzie jesteś i czujesz się pewniej, co przekłada się na efekty treningu w plenerze.

GPS turystyczny – bezpieczeństwo podczas outdoorowych wypraw

Nawigacja GPS jest niezawodnym kompanem trekkingowych i górskich wycieczek. GPS turystyczny posiada wbudowany kompas, altymetr barometryczny i dynamiczne metoe. Łączność bezprzewodowa i specjalna antena umożliwiają odbiór sygnałów satelitarnych oraz monitorowanie trasy i miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz. Dzięki temu zawsze podążasz wyznaczonym szlakiem, a w przypadku problemów możesz znaleźć alternatywną drogę, którą również dotrzesz do celu. To wygodniejsze od tradycyjnych, papierowych map, które mimo wszystko warto zabrać ze sobą.

W związku z tym nawigacja GPS świetnie sprawdzi się zarówno podczas jazdy samochodem, jak i treningu biegowego czy jazdy na rowerze. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla miłośników wypraw outdoorowych, jak również umożliwia bezpieczne wędrówki po nieznanym terenie.