Taniec, Gimnastyka

Witamy w świecie tańca! Niezależnie od tego, czy chcesz ćwiczyć taniec klasyczny, nowoczesny, miejski czy fitness, Decathlon towarzyszy Ci w Twoich treningach dzięki technicznym i innowacyjnym produktom, a także poradom naszych specjalistów.

 
 

Odkryj świat tańca klasycznego

Taniec klasyczny

Taniec klasyczny to coś więcej niż sport, to kompletna sztuka. Dzięki niej zdobędziesz bazę dla wszystkich tańców. Taniec jest językiem ciała, który odzwierciedla Twoje emocje, łącząc technikę, wdzięk i elastyczność.

 
 

Odkryj świat tańca nowoczesnego

Taniec nowoczesny

Taniec współczesny narzuca pewien rytm, daje większą swobodę ruchów. To zaskakująca mieszanka energii i relaksu. Odważ się i znajdź swój taniec.

 
 

Odkryj świat gimnastyki artystycznej

Gimnastyka artystyczna

Gimnastyka artystyczna to dyscyplina choreograficzna, wymagająca elastyczności i elegancji. Jest to praktykowane przy pomocy sprzętu: liny, wstążki, pałek, balonu i obręczy ...

 

Taniec i gimnastyka artystyczna – więcej niż sport, ruch i aktywność fizyczna

„Wszystko, co chcesz powiedzieć, można wyrazić tańcem. Wtedy jest to proste i łatwe” – powiedział Heywood Broun. Taniec to dyscyplina sportowa i jednocześnie forma komunikacji, sposób na wyrażenie samego siebie, odnalezienie harmonii między duszą i ciałem. Wiele osób potwierdza, że kiedy tańczy, może poczuć się sobą, odkryć siebie na nowo, dostrzec to, czego nie widać na co dzień. W tańcu ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Taniec może przybierać wiele form. Na przestrzeni wieków powstały różne jego odmiany, co spowodowało, że z każdym kolejnym rokiem coraz więcej osób zaczynało tańczyć, traktując taniec jako pasję, sport, a nawet pracę. Możesz uczyć się tańca klasycznego lub współczesnego, poddać się rytmom gorącej salsy lub dynamicznego hip-hopu. To Ty decydujesz, a sklep Decathlon pomoże Ci się najlepiej przygotować do lekcji.

Bo do tańca trzeba…się dobrze ubrać

Do baletu baletki, do jazzu jazzówki, inne do stepu, hip-hopu, salsy i poppingu…każda forma tańca to inny rodzaj obuwia, jednak bez niego trudno jest sobie wyobrazić komfort w tańcu. Wyjątkiem mogą być niektóre odmiany tańca nowoczesnego, w których brak butów jest tylko atutem, pomocą dla tancerza i większą swobodą ruchów stopy. Do tańca potrzebujesz butów, ale też kostiumu, które podobnie jak obuwie różni się w zależności od tego, jaki taniec trenujesz. Na treningu najlepiej sprawdzają się elastyczne legginsy i top, jednak np. w balecie czy hip hopie potrzebować będziesz znacznie więcej. W sklepie Decathlon znajdziesz inspiracje i stworzysz gotowy zestaw na trening i występ.

Jak nie taniec, to może gimnastyka artystyczna?

Nie czujesz się najlepiej w tańcu, ale jesteś elastyczny, dobrze rozciągnięty, lubisz piękny ruch ciała i inspiruje Cię choreografia z różnego rodzaju sprzętem, przy muzyce? Spróbuj swoich sił w gimnastyce artystycznej. Z piłkami, linami, pałkami i na obręczach…to wyjątkowo piękny ruch, który zachwyca.

Taniec czy gimnastyka artystyczna? A może chciałbyś to połączyć?