40
artykuł artykułów dla

Balet, taniec klasyczny

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Taniec klasyczny…od niego wszystko się zaczęło

Technika tańca scenicznego, jego korzenie sięgają okresu renesansu, kiedy to na dworach szlachciców poddawano się rozrywce w tańcu ludowym. Taniec klasyczny, a właściwie jego technika, została udoskonalona na dworze Ludwika XIV, spod skrzydeł którego wyszli pierwsi choreografowie. W pałacowych ogrodach i na salach balowych odbywały się pokazy, w których uczestniczyła arystokracja i rodzina królewska. Taniec klasyczny był traktowany jednak nie tylko w kontekście rozrywki, ale też był elementem wychowania młodego człowieka. Uczył dyscypliny i posłuszeństwa, rozwijał motywację i kreatywność.

Dzisiaj do tańca klasycznego podchodzi się z większą pasją. Jest nie tylko piękną dyscypliną sportową, ale przede wszystkim sztuką, dla której wiele osób poświęca cały swój czas.

Taniec klasyczny, a balet

Taniec klasyczny utożsamiany jest z baletem. Są to pojęcia, które są ze sobą ściśle powiązane, jednak nie każdy taniec klasyczny jest baletem, ale balet zawsze będzie tańcem klasycznym.

Taniec klasyczny to technika stosowana przez tancerzy. Jest pewnego rodzaju bazą dla wszystkich rodzajów tańca, z niego wywodzi się również taniec współczesny. Jeżeli chodzi o jego zasady, to opierają się na estetycznych kanonach klasycznej sztuki starożytnej. Ważna jest precyzja ruchu, synchronizacja każdego z nich, koncentracja pozwalająca ciału przekraczać granice własnych możliwości.

Z kolei balet to spektakl sceniczny, jedna z form tańca klasycznego, który zyskał sobie ogromną sławę, dzięki niezwykłej efektowności. Tancerze zachwycają wdziękiem i ruchem, który wymaga od ciała niesamowitej elastyczności i wytrzymałości. Każdy chyba zna „Jezioro łabędzie“ Piotra Czajkowskiego, to balet, w którym chciałby wystąpić każdy tancerz trenujący tę formę tańca.

Czego potrzebujesz do tańca klasycznego?

Na pewno chęci i motywacji, żeby tańczyć z przyjemnością i radością. Jak każda dyscyplina sportu, również taniec klasyczny wymaga regularnych treningów. Decathlon przygotuje Cię do treningów od strony praktycznej. W naszej ofercie znajdziesz buty do baletu, baletowe spódniczki, body, kostiumy i getry baletowe. Przygotuj się z nami do tanecznej przygody.