Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Gimnastyka artystyczna i sportowa

Gimnastyka artystyczna i sportowa

Strona główna Gimnastyka artystyczna i sportowa

Polecany zestaw

Marka Domyos
Gimnastyka artystyczna to coś więcej niż sport! To marzenie, pasja. Pomiędzy akrobtyką, dynamizmem gimnastyki artystycznej i gracją i zwinnością gimnastyki sportowej, w naszym asortymencie na pewno znajdziesz artykuły dopasowane do Twoich potrzeb!
Gimnastyka sportowa i artystyczna   wyzwól potencjał ze swojego ciała!Gimnastyka sportowa czy gimnastyka artystyczna?Tego potrzebujesz do gimnastyki artystycznej i sportowej!
Gimnastyka sportowa i artystyczna   wyzwól potencjał ze swojego ciała!

Gimnastyka sportowa i artystyczna   wyzwól potencjał ze swojego ciała!

Potrafisz zrobić szpagat, stanąć na rękach, gwiazdę na jednej ręce, wiesz, czym jest rundak i waga przodem? A może dopiero odkrywasz tajniki gimnastyki sportowej i artystycznej? To wspaniały sport,który możesz uprawiać od najmłodszych lat. Ciało człowieka jest bardzo elastyczne, jednak trzeba długich treningów, aby poznać jego nieograniczone możliwości. Nigdy nie jest za późno, aby pójść na trening, wykonać pierwsze ćwiczenia rozciągające i akrobatyczne, a potem kolejne, coraz trudniejsze i bardziej wymagające. Pomożemy Ci się dobrze przygotować!

Gimnastyka sportowa czy gimnastyka artystyczna?

Gimnastyka sportowa czy gimnastyka artystyczna?

Pomimo, że obie to gimnastyki, są między nimi znaczące różnice. Gimnastyka artystyczna to połączenie stretchingu, zręczności, zmysłu równowagi z tańcem. Choreografia może być przygotowana dla jednej osoby lub grupy osób. Jest to układ taneczno-akrobatyczny z wykorzystaniem sprzętu gimnastycznego, jak piłki, obręcze, wstążki i maczugi, pokaz jest z nimi bardziej efektowny. Gimnastyka sportowa również wykonywana jest solo lub w synchronizacji kilku osób. Nie ma w niej elementów tanecznych, a pokaz i ćwiczenia odbywają się na drążku, poręczach symetrycznych, ścieżce, koniu lub na stole gimnastycznym. A zatem, która gimnastyka bardziej przemawia do Twojego ciała?

Tego potrzebujesz do gimnastyki artystycznej i sportowej!

Tego potrzebujesz do gimnastyki artystycznej i sportowej!

Na pewno powinieneś pomyśleć o odpowiednim stroju gimnastycznym, który będzie wygodny, dobrze dopasowany do Twojego ciała i nie będzie krępował Twoich ruchów. Najlepiej sprawdzają się body gimnastyczne, elastyczne legginsy i specjalnie zaprojektowane dla tej dyscypliny kostiumy. Potrzebować będziesz baletek lub butów gimnastycznych, a jeżeli zdecydujesz się na gimnastykę artystyczną, również akcesoriów i sprzętu gimnastycznego.
Gimnastyka sportowa i artystyczna uelastycznia ciało, poprawia jego postawę, rozwija świadomość własnego ciała i zwiększa siłę mięśniową. Jest to na pewno jeden z piękniejszych i najbardziej spektakularnych sportów.