Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Odzież do gimnastyki

29 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Strój do gimnastyki artystycznej – wygodnie i modnie

Moda i komfort w gimnastyce artystycznej są traktowane praktycznie jako tak samo ważne aspekty, oczywiście nigdy nie powinno się wybierać oryginalnego stroju kosztem wygody. To dlatego projektanci Decathlon stworzyli kolekcję ubrań przeznaczonych do gimnastyki artystycznej, w której sięgnęli do najgłębszych pokładów swojej kreatywności i wykorzystali wiedzę i doświadczenie, aby powstały stroje gimnastyczne spełniające te dwa ważne warunki. Podczas ćwiczeń musisz czuć się swobodnie, nic nie może ograniczać Twoich ruchów. Ubranie, które masz na sobie, powinno być jak Twoja druga skóra.

Kostiumy i body gimnastyczne

Są najbardziej popularne w gimnastyce artystycznej. To jednoczęściowy element stroju osoby uprawiającej ten efektowny sport. Dobrze przylegający do ciała ma wpływ na upłynnienie ruchu. Jeżeli jednak będzie zbyt ciasny, może go ograniczać. Ponadto body musi mieć płaskie szwy, aby nie ocierało nieprzyjemnie ciała. To dlatego kostiumy do gimnastyki artystycznej wykonane są z elastycznych materiałów. Ich krój jest na tyle dobrze zaprojektowany, aby nie powodował dyskomfortu podczas wykonywania trudniejszych figur. Jednoczęściowy strój wykorzystywany jest najczęściej na zawodach sportowych. A co założyć na trening?

Legginsy i spodenki gimnastyczne

Na treningu na pewno przydadzą Ci się legginsy, które podobnie jak kostium dobrze przylegają do ciała i nie krępują jego ruchów. A może preferujesz krótkie spodenki gimnastyczne? Decathlon pamiętał również o Tobie! Możesz je założyć do gimnastycznego body lub też krótkiego topu. Mężczyźni z kolei chętnie wybierają spodnie z zapiętkami z rozciągliwego materiału, zapewniające bardzo dobrą oddychalność, przez co skutecznie i szybko odprowadzają wilgoć na zewnątrz, co przy intensywnym treningu jest niezwykle ważne.

W gimnastyce artystycznej kluczową rolę odgrywa ruch, który musi być wyjątkowo precyzyjny. Już na treningu obserwuj swoje ciało, pozwól trenerowi dostrzec każdy Twój mięsień. Jest to możliwe dzięki gimnastycznym strojom, które bardzo dobrze przylegają do ciała. Sprawdź także akcesoria gimnastyczne.