Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Sprzęt do treningu siłowego

65 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Sprzęt do treningu siłowego – mniej tłuszczu, więcej mięśni!

Podnoszenie ciężarów jest tylko dla mężczyzn? To mit, który bardzo mocno zakorzenił się w naszej świadomości, przez co wiele kobiet traci szansę na piękną, zgrabną i wyrzeźbioną sylwetkę. Trening siłowy jest przeznaczony dla każdego, kto poszukuje skutecznego sposobu na spalenie tłuszczu i zwiększenie masy mięśniowej. Jego podstawą jest obciążenie, niemożliwe jest wykonanie treningu bez odpowiedniego sprzętu do treningu siłowego. Chcąc stworzyć własną siłownię w domu, potrzebować będziesz kilku akcesoriów i „narzędzi pracy”.

Trening siłowy w dążeniu do celu

Pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i jednocześnie zbudować mięśnie. Każdy kilogram tkanki mięśniowej wpływa bowiem na wzrost przemiany materii prawie o 80 kcal w ciągu jednego dnia. To oznacza, że każdy dodatkowy kilogram mięśni to 80 więcej spalonych kalorii. Trening siłowy kształtuje sylwetkę. Lepszy metabolizm, więcej mięśni i mniej tłuszczu – to wszystko przyczynia się do osiągnięcia satysfakcjonującego wyglądu naszego ciała. Ćwiczenia siłowe zmniejszają ponadto ryzyko wystąpienia kontuzji, ponieważ wzmacniają nie tylko mięśnie, lecz także ścięgna, więzadła i kości. To one odpowiedzialne są za utrzymanie ciała w ruchu. Trening siłowy ma znaczący wpływ również na wzrost siły i wytrzymałości mięśni, poprawia poziom dobrego cholesterolu, redukuje objawy stresu oraz stabilizuje postawę naszego ciała.

Dźwiganie ciężarów wymaga jednak sprzętu do treningu siłowego. Bez niego nie osiągniesz wszystkich tych efektów i nie wykorzystasz potencjału jednego z najpopularniejszych treningów.

Sprzęt do treningu siłowego – Twój domowy niezbędnik

Sprzęt do treningu siłowego to bardzo szeroki wachlarz możliwości wyboru tego, czego naprawdę potrzebujesz. Podstawą są hantle, sztangi i gryfy, które możesz zastąpić lub uzupełnić również innymi obciążeniami. Na pewno dla komfortu ćwiczeń warto jest mieć na wyposażeniu ławeczkę treningową z kilkustopniową regulacją nachylenia. Jeżeli poszukujesz bardziej zaawansowanego sprzętu, wybierz jeden z naszych atlasów do ćwiczeń. Większy komfort i lepszą ochronę przed kontuzjami zapewnią rękawiczki, pasy lędźwiowe, taśmy ochronne i ochraniacze na kark. Sprawdź również sprzęt fitness cardio w ofercie Decathlon.

SPRZĘT DO ĆWICZEŃ – TWOJA PRYWATNA STREFA AKTYWNOŚCI

Chcesz zadbać o swoje ciało, wzmocnić je, wymodelować sylwetkę, rozciągnąć stawy, popracować nad siłą mięśni? Najlepiej czujesz się w zaciszu własnego domu lub w parku na świeżym powietrzu? Jeżeli szukasz sposobu na zorganizowanie sobie indywidualnych zajęć ogólnorozwojowych, pilatesu lub porannej gimnastyki, mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych propozycji. To sprzęt do ćwiczeń, z którego korzystają profesjonaliści. Znajdziesz go na siłowni, w studiu fitness, na sali treningowej i wszędzie tam, gdzie ludzie dbają o swoje ciało i zdrowie. Sprzęt do ćwiczeń świetnie sprawdzi się jako dodatek do codziennych ćwiczeń wzmacniających, rozciągających i modelujących sylwetkę.

PODSTAWOWY SPRZĘT DO ĆWICZEŃ

Zacznijmy od podstaw, czyli od maty. Wszystkie ćwiczenia, które wykonujesz na podłodze, wymagają odpowiedniej ochrony Twojego ciała. Podłoga jest twarda, co nie sprzyja ćwiczeniom, a ponadto może być też śliska, więc nawet najprostsze ćwiczenia nie będą bezpieczne. Podstawowy sprzęt do ćwiczeń to mata, w naszym sklepie dostępna w różnych rozmiarach i o rozmaitych grubościach. Niektóre modele posiadają dodatkowo powłokę ochronną skutecznie zapobiegającą przetarciom. Maty występują w szerokiej palecie kolorów!

SPRZĘT DO ĆWICZEŃ, KTÓRY WARTO MIEĆ

To oczywiście piłka. Do codziennych ćwiczeń możesz wykorzystać dużą lub małą – obie sprawią, że na macie nigdy nie będziesz się nudzić. Są gumowe, lekkie i niekiedy wyposażone w dodatkowe taśmy, które zwiększają liczbę ćwiczeń możliwych do wykonania. Sprzęt do ćwiczeń w domu to również trampolina, bardzo popularna w studiu fitness. Stanowi ona świetny sposób na poprawę kondycji, intensywny trening cardio, ale można ją też wykorzystać w treningu ogólnorozwojowym. Zarówno dorośli, jak i dzieci będą chętniej ćwiczyć. Mamy dla Ciebie jeszcze wiele innych niespodzianek. Chcesz się przekonać? Zajrzyj do naszej oferty, poznaj ją bliżej i zainspiruj się do nowych form aktywności. Sprawdź również odzież fitness w ofercie Decathlon.