Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Kije hokejowe i pokrowce

21 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Kije hokejowe – zagraj jak profesjonalista

W hokeju na lodzie, oprócz łyżew hokejowych, obowiązuje jeszcze specjalny kij do hokeja. Służy on do uderzania krążka. Jego jakość warunkuje zatem zarówno komfort gry, jak też precyzję i tym samym skuteczność na lodowisku. Kije hokejowe różnią się w zależności od wykonania, użytych materiałów, ale też przeznaczenia – dla początkujących i doświadczonych zawodników. Przy wyborze należy zwrócić więc uwagę na kilka kluczowych parametrów, aby dopasować kij do swoich umiejętności i preferencji.

Jakie są rodzaje kijów hokejowych?

Tradycyjne kije wykonane były z drewna (wciąż się ich używa). Ich największą zaletą jest doskonałe wyczucie krążka. Są jednak ciężkie, dlatego niektórzy początkujący hokeiści nie decydują się na ich wybór. W większości przypadków, również wśród zawodowców, stosuje się kompozytowe kije hokejowe, czyli wykonane z tworzyw sztucznych. Produkuje się je m.in. z włókna węglowego, który sprawia, że kij do hokeja jest lżejszy i tym samym możemy znacznie lepiej nim manewrować. Jego elastyczność pozwala na bardzo dobrą kontrolę nad krążkiem, a także wykonywanie mocniejszych strzałów. Kije hokejowe mogą być jedno- lub dwuczęściowe. W przypadku drugiej opcji można dowolnie wymieniać łopatkę, kiedy się zużyje bez konieczności zakupu całego nowego kija.

Kij hokejowy prawy i lewy

Kije hokejowe występują w dwóch wersjach – kij prawy i lewy, a więc przeznaczonych dla zawodników prawo- i leworęcznych. Jeżeli trzymasz go lewą ręką u góry, a prawą na dole, wybierasz kij prawy, lewy jest przeznaczony dla zawodników, którzy trzymają go u góry prawą ręką, natomiast u dołu lewą. Najczęściej u góry zawodnicy trzymają kij do hokeja swoją mocniejszą i silniejszą ręką, czyli prawą, grają wiec kijem lewym. To lewe kije hokejowe są więc popularniejsze. Zawsze jednak dopasowuj kij do swoich indywidualnych uwarunkowań. Kij do hokeja musi mieć ponadto odpowiednią długość. Najbardziej optymalna długość to kij, który po ustawieniu pionowo na ziemi kończy się w obszarze szczęki oraz oczu.