#ZOSTANWDOMU i zamawiaj bezpieczenie kurierem, do paczkomatu lub do punktu odbioru. Dowiedz się więcej.

Paski do spodni

2 artykuł artykułów

Sortuj

 

Paski do spodni męskie – atrybut prawdziwego mężczyzny

To drobiazg, ale w modzie męskiej odegrał bardzo ważną rolę. Panowie noszą paski częściej niż panie. Są uzupełnieniem eleganckiego garnituru, ponadczasowych jeansów, ale też materiałowych spodni trekkingowych czy myśliwskich. Jak łatwo można dostrzec, mężczyźni nie rozstają się z nimi, nawet kiedy wybierają się na wyprawę górską i polowanie. Paski do spodni męskie różnią się wyglądem, materiałem, kolorem oraz wzornictwem. To pozwala wybrać ten, który będzie odpowiedni na konkretną okazję. Jak wynika z męskiego, modowego savoir-vivre’u, do garnituru powinno się zakładać pasek skórzany, a przy mniej formalnych stylizacjach można pozwolić sobie na paski męskie materiałowe. Decathlon stawia na różnorodność, dlatego w naszym sklepie znajdziesz eleganckie skórzane paski, nie tylko do garnituru, i plecione, które z powodzeniem możesz zabrać na wakacje, zakładając do krótkich lub długich spodni turystycznych czy trekkingowych.

Paski męskie – dlaczego panowie wciąż je noszą?

Moda się zmienia, ale pewne schematy pozostają. Paski męskie nie miały nawet chwili słabości, trudno jest się z nimi rozstać zarówno projektantom, jak i samym zainteresowanym. Niektórzy panowie są ich prawdziwymi kolekcjonerami, w ich szafie znajdziemy od kilku aż do kilkudziesięciu różnych modeli. Paski do spodni męskie podtrzymują spodnie, zapobiegając ich zsuwaniu. Jest to ważne zarówno podczas ważnych uroczystości, jak i wzmożonych aktywności. Ponadto odgrywają ważna rolę estetyczną – dla wielu panów są niczym biżuteria dla kobiety.

Paski męskie skórzane i materiałowe

Pozostaje jeszcze kwestia wyboru tego właściwego. Skórzane paski męskie charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością. To na pewno zakup na długie lata. Im są szersze, tym bardziej odporne na przetarcia. Posiadają metalową sprzączkę, a niekiedy efektowne przeszycia. Mogą być w różnych kolorach, jednak klasyka to czerń i brąz. Stanowią uzupełnienie stroju formalnego, ale zyskały też uznanie myśliwych, którzy zakładają je do długich, materiałowych spodni.

Plecione paski do spodni męskie są natomiast bardziej uniwersalne. Panowie wybierają je jako dodatek do jeansów, chinosów, lekkich spodni z lnu oraz szortów. Zadbaj o swój komfort podczas wycieczki w góry i miejskiego zwiedzania!