Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

L-karnityna, spalacze tłuszczu

2 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

  • Marka

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Spalacze tłuszczu wspomagają proces odchudzania

Dieta odchudzająca wydaje się najbardziej wymagająca ze wszystkich diet. Związana jest z wieloma wyrzeczeniami i bardzo dużą zmianą nawyków żywieniowych. Celem jest utrata zbędnych kilogramów i redukcja tkanki tłuszczowej. Budowa masy mięśniowej to jednak jeszcze trudniejszy proces. Wymaga od nas bowiem nie tylko zwiększenia objętości mięśni, lecz także, podobnie jak na diecie odchudzającej, maksymalne zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Dostrzegasz zależność między nimi? Zarówno przy redukcji, jak i budowie masy mięśniowej dobrze sprawdzą się spalacze tłuszczu. W połączeniu z odpowiednią dietą i planem treningowym mogą przyśpieszyć osiągnięcie pożądanych rezultatów.

Spalacze tłuszczu „wypalają” tłuszcz?

Nazwa „spalacze tłuszczu” ma swoje uzasadnienie, jednak nie można tych suplementów diety traktować jako jedyny sposób na utratę zbędnych kilogramów. Spalacze tłuszczu wpływają na nasz układ nerwowy, serce i samopoczucie. Ich skuteczność jest uwarunkowana zdolnością zawartych w nich składników do zwiększania termogenezy organizmu. Efektem jest wzrost temperatury ciała, co sprzyja spalaniu kalorii. Ponadto przyczyniają się one do poprawy wydolności oraz sprawności psychoruchowej. Zależy to jednak od składu spalaczy tłuszczu. Coraz częściej uzupełnia się je o składniki wspomagające wydolność i pobudzające do działania i wzmożonej pracy. Zadaniem spalaczy tłuszczu jest więc zwiększenie całego wydatku energetycznego w trakcie treningu, które przekłada się na większą skuteczność spalania tkanki tłuszczowej.

Skuteczny spalacz tłuszczu – l-karnityna

Jest najbardziej popularnym spalaczem tłuszczu. L-karnityna odpowiada w ludzkim organizmie za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, w których są one przetwarzane na energię. Ponadto uczestniczy w metabolizmie węglowodanów. Ma też wpływ na aktywność niektórych hormonów, w tym hormonów tarczycy zaangażowanych w spalanie tłuszczów.

Skuteczne odchudzanie i efektywna budowa masy mięśniowej! Sprawdź także kreatynę i mass gainery.